1 liga: GKS Katowice bez rewolucji

Piłka nożna
1 liga: GKS Katowice bez rewolucji
fot. Cyfrasport

Bez rewolucji kadrowej przebiegną rozpoczęte w poniedziałek zimowe przygotowania piłkarzy 1-ligowego GKS Katowice – zapowiedział ich trener Jerzy Brzęczek. - Zawodnicy, którzy grali u nas jesienią, nie pokazali jeszcze pełni swoich możliwości – powiedział.

W grupie testowanych od poniedziałku graczy znaleźli się obrońcy Wojciech Kochański (Legia Warszawa, 19 lat) i lewonożny Serb Milenko Malovic (FK Sindelic, druga liga serbska, 21 lat) oraz 18-letni napastnik Maciej Wojczuk z Motoru Lublin.

 

Transfery: Bracia Paixao w Lechii Gdańsk!


Od 1 lipca do krakowskiej Wisły ma się przenieść obrońca Rafał Pietrzak.

- Na razie nie mamy sygnałów, by krakowianie chcieli go ściągnąć już zimą. Pozostaje naszym zawodnikiem – zaznaczył menedżer sekcji piłkarskiej Dariusz Motała.

Trwają negocjacje na temat przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu najskuteczniejszego ostatnio piłkarza Grzegorza Goncerza (10 goli jesienią). - W piątek wszystko powinno być jasne – stwierdził Motała.

Sam zawodnik unikał jakichkolwiek deklaracji.

- Rzeczywiście rozmawiamy i …jestem dobrej myśli. Jeśli chcemy wyjść z przeciętności, w której jesteśmy, jeśli w przyszłości chcemy powalczyć o cokolwiek, to teraz trzeba aspirować do walki z najlepszymi w lidze. Moim marzeniem jest awans do ekstraklasy z GKS. Potencjał w szatni jest, musimy solidnie popracować – powiedział Goncerz.

Katowiczanie pojadą zimą na dwa zgrupowania, najpierw do Kamienia koło Rybnika, potem do Uniejowa niedaleko Łodzi.

- Rozmawiamy z wszystkimi piłkarzami, którym latem wygasają umowy. Chcemy też sukcesywnie wprowadzać do pierwszej drużyny naszych utalentowanych młodych zawodników. Trzech z nich teraz zacznie przygotowania z seniorami – dodał Motała.

Trener Brzęczek podkreślił, że priorytetem w poszukiwaniach jest pozyskanie lewego obrońcy i napastnika, na wypadek odejścia Pietrzaka i Goncerza.

- Okazuje się, że kluby ekstraklasy coraz częściej sięgają po graczy pierwszoligowych. Ta liga to dobre miejsce do rozwoju i warto w niej grać. A okienko transferowe dopiero się otworzyło i na zmiany personalne mamy dużo czasu. Ruszamy przecież dopiero 5 marca – zakończył menedżer.

GKS po 19 kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli 1 ligi z dorobkiem 27 punktów.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze