Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rywalizowano w sprintach. Po dwie wygrane odnieśli Karolina Trzaska (juniorki), Wojciech Filip (juniorzy młodsi), Wojciech Janik (młodzicy), Daria Gembicka (młodziczki), Jan Guńka (młodzicy młodsi) oraz Anna Nędza-Kubiniec (młodziczki młodsze).

 

PŚ w biathlonie: Martin Fourcade najlepszy w biegu ze startu wspólnego

 

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się wśród juniorów oraz juniorek młodszych. Tam zwycięstwami podzielili się Tomasz Zięba z Bartłomiejem Filipem oraz Natalia Tomaszewska z Joanną Jakiełą.

 

Zawody zgromadziły całą krajową czołówkę juniorów za wyjątkiem członków kadry A, którzy rywalizowali w zawodach Pucharu Świata w Ruhpolding lub Pucharu IBU w Novym Meście. Nie mogło być inaczej, bo zawody w Kościelisku były kwalifikacją do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych oraz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

 

Kolejne etapy "Celuj w Igrzyska" odbędą się w Dusznikach-Zdroju od 16 do 18 stycznia. Finał od 3 do 6 marca ponownie na Jamrozowej Polanie. Patronat Honorowy nad cyklem imprez „Celuj w Igrzyska” objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.