Euro 2016: Co z kolanem Michała Jureckiego?

Piłka ręczna

Polscy szczypiorniści wrócili do kraju, a jednym z kilku zawodników, którzy zameldowali się na lotnisku Okęcie był Michał Jurecki. Polak opuścił starcie z Hiszpanią z powodu problemów z kolanem. - W meczu ze Szwedami zrobiłem przeprost kolana i trochę mi to dokucza. Mam jednak nadzieję, że po dwóch dniach przerwy wszystko będzie już dobrze - powiedział "Dzidziuś".

Na Michała Jureckiego liczą wszyscy z kibicami reprezentacji Polski na czele. Zawodnik Vive Tauron Kielce na zbliżającym się EURO 2016 ma być podstawowym środkowym rozgrywającym reprezentacji Polski. Jego brak był szczególnie widoczny w starciu z Hiszpanią w Irun, gdzie Polacy zdobyli jedyne 12 bramek.
Telewizyjne kulisy Euro 2016. Sprawdźcie, co Was czeka!

- Niestety kolano trochę boli - w meczu ze Szwedami zrobiłem przeprost kolana i trochę mi to dokucza. Mam jednak nadzieję, że w ciągu tych dwóch dni przerwy, kiedy będziemy w domu, trochę odpuści i gdy spotkamy się ponownie na kadrze w Krakowie, to wszystko będzie już dobrze - powiedział Jurecki po przylocie do Polski.

Oprócz Michała na problemy ze zdrowiem narzekają: jego brat Bartosz, Andrzej Rojewski, a także Rafał Gliński i Bartosz Konitz, którzy poturbowani zostali także na hiszpańskim turnieju. Młodszemu z braci Jureckich kolano dokucza natomiast już od turnieju Christmas Cup, o czym kilka dni temu mówił Michael Biegler.

- Michał od czasu turnieju we Wrocławiu ma lekkie problemy z kolanem. Rano mógł odbyć w pełni jedynie trening siłowy. Nie jestem doktorem, ale uważam że nie jest to długotrwały uraz czy alarmujący stan - uspokajał Biegler na początku roku.

Czy możemy mieć powody do niepokoju? O tym przekonamy się już za kilka dni, ale ewentualne dalsze problemy Michała Jureckiego, będą oznaczały duży kłopot dla całej naszej kadry...

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie