Jurkowski: Wyróżnienie Jędrzejczyk to przełomowy moment w polskim MMA

Sporty walki

Siódme miejsce Jędrzejczyk to równie przełomowy moment dla polskiego MMA jak debiut Mariusza Pudzianowskiego w klatce KSW. Myślę, że Joanna Jędrzejczyk zasłużyła na tę pozycję, a może nawet na trochę wyższą lokatę - ocenił Łukasz Jurkowski w studiu Punchera.

Joanna Jędrzejczyk zajęła siódmą pozycję w 81. plebiscycie na najlepszego sportowca 2015 roku. Przed mistrzynią UFC w kategorii słomkowej znaleźli się Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Agnieszka Radwańska, Paweł Fajdek, Michał Kubiak oraz Piotr Małachowski.

Siódme miejsce Jędrzejczyk to równie przełomowy moment dla polskiego MMA jak debiut Mariusza Pudzianowskiego w klatce KSW. Myślę, że Joanna Jędrzejczyk zasłużyła na tę pozycję, a może nawet na trochę wyższą lokatę. Asia dotarła do świadomości kibiców, którzy wcześniej o niej nie wiedzieli - powiedział Łukasz Jurkowski.

 

KSW 34: Kułak vs. Jewtuszko na Torwarze!


W najlepszej dziesiątce zabrakło miejsca dla przedstawicieli świata pięściarskiego - Krzysztofa Głowackiego oraz Andrzeja Fonfary. Dla "Polskiego Księcia" sama nominacja do dwudziestu najlepszych sportowców i tak jest dużym sukcesem.

- Dla mnie to wielkie wyróżnienie. Szkoda, że w dziesiątce nie było Krzysztofa Głowackiego, bo on zasłużył na to. Gratuluję Joannie Jędrzejczyk. W Stanach Zjednoczonych ona jest bardzo popularna, a została również dostrzeżona w Polsce - ocenił Andrzej Fonfara.

Krzysztof Głowacki w ubiegłym roku po świetnej walce pokonał Marco Hucka i zdobył pas mistrzowski kategorii junior ciężkiej organizacji WBO. Nieobecności pięściarza z Wałcza w pierwszej dziesiątce nie potrafi zrozumieć Andrzej Kostyra.

W gronie redakcyjnym umieściliśmy Głowackiego na czwartym miejscu w rankingu. On musiał zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Dla mnie jego nieobecność to największy mankament tego zasłużonego plebiscytu - dodał Kostyra.

Fragment dyskusji z programu Puncher obejrzyj w załączonym materiale wideo.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze