GMX zapowiedział koniec kariery

Inne
GMX zapowiedział koniec kariery
www.fesport.com

Znany sympatykom Counter-Strike: Global Offensive na całym świecie zawodnik francuskiego melty eSports Club - Robin „GMX” Stahmer zapowiedział, że w związku z karą nałożoną przez Valve za tak zwany 'matchfixing', zadecydował o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza.

Decyzja Valve o nałożeniu na graczy oskarżonych o "sprzedawanie meczów" dożywotnich banów sieje coraz większe plony nie tylko na polskiej, ale i światowej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Tym razem głośno jest o francuskim zawodniku melty eSport Club — Robinie „GMX” Stahmerze, który przed rokiem był zamieszany właśnie w 'matchfixing'. 22-latek był Reprezentantem Francji w CS:GO.

W przeszłości grał w takich organizacjach jak LDLC, 3DMAX, WEGOT GAME, Recursive, Caln-Mystik, czy Epsilon Gaming. Ostatnio reprezentował Melty eSport Club, którego był członkiem od września 2015roku, gdy wrócił do gry po kilkumiesięcznej przerwie. W swojej karierze wystąpił na kilku dużych turniejach rangi major. Prawdopodobnie największym sukcesem francuza jest zajęcie przez niego 2. miejsca podczas DreamHack Valencia 2014.

Dziś, w związku z nałożonym na niego przez Valve dożywotnim banem, podjął decyzję, aby zrezygnować całkowicie z kontynuowania kariery profesjonalnego gracza. O całej sprawie wypowiedział się za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu Twitter. Wpis znajduje się poniżej. 

 

 

 

 

Warto dodać, że przed kilkoma dniami z tych samych pobudek z kariery profesjonalnego e-sportowca zrezygnował polski zawodnik Counter-Strike: Global Offensive — Mateusz 'Matty' Kołodziejczyk. Młody gracz według Valve był zamieszany w 'matchfixing' za czasów jego gry w ALSEN-Team, pod koniec 2014 roku. Matty dementuje tę wersję wydarzeń, twierdząc, że trzymał się z dala od całej sprawy. Niestety Valve wydaje się być nieugięte.

 

Po odejściu zawodnika, skład Melty eSport Club CS:GO wygląda następująco:

 

Lambert "Lambert" Prigent
Valentin "mistou" Balbastro
Alex "ALEX" McMeekin
Mathieu "LaAw" Plantin

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze