Griffin sędzią głównym walki Szpilki z Wilderem

Sporty walki
Griffin sędzią głównym walki Szpilki z Wilderem
fot. Cyfrasport

Kanadyjczyk Michael Griffin będzie sędzią głównym walki Artura Szpilki z Amerykaninem Deontayem Wilderem o pas mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. Pojedynek odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę czasu warszawskiego w Nowym Jorku.

Cztery lata temu Griffin był arbitrem emocjonującego pojedynku Krzysztofa Włodarczyka z Dannym Greenem w Perth o tytuł czempiona WBC w kategorii junior ciężkiej. Polak przegrywał na punkty, ale w przedostatniej, 11. rundzie posłał rywala na deski i ostatecznie zwyciężył przed czasem.

 

Bójka Szpilki i Wildera! (WIDEO)

 

Podczas gali na Brooklynie walkę Szpilki z broniącym tytułu Wilderem na punkty oceniać będą Guido Cavalleri, Pasquale Procopio (Włochy) i Waleska Roldan (USA).

 

Już w środę doszło do pierwszego, ale pozaringowego "starcia" obu bokserów. Doszło do przepychanki i wymiany słownych argumentów między Szpilką i Wilderem, niewiele zabrakło do bójki. W internecie jest już kilkudziesięciosekundowy filmik z tego incydentu.

 

Na zawodowych ringach 26-letni polski pięściarz wygrał 20 pojedynków, zaś jeden przegrał, z Amerykaninem Bryantem Jennignsem na początku 2014 roku. Cztery lata starszy Wilder, brązowy medalista igrzysk w Pekinie, legitymuje się rekordem 35-0.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze