Najstarszy piłkarz w historii MŚ chciał popełnić samobójstwo?

Piłka nożna
Najstarszy piłkarz w historii MŚ chciał popełnić samobójstwo?
fot. PAP
Faryd Mondragon

Były bramkarz reprezentacji Kolumbii Faryd Mondragon - najstarszy piłkarz, który wziął udział w meczu mistrzostw świata - trafił do szpitala. 44-letni obecnie mężczyzna jest w dobrym stanie, ale na razie nie wiadomo, kiedy wróci do domu.

Według doniesień mediów, Mondragon podjął próbę samobójczą i przedawkował leki na depresję. Kilka godzin wcześniej opublikował na portalu społecznościowym niepokojącą wiadomość, która później została skasowana. Napisał w niej:

Nikt nie widzi łez, smutku i bólu, ale wszyscy widzą błędy. Tylko ja mam prawo oceniać moje życie. Mam już dość ciągłej krytyki ze strony innych, bez możliwości obrony swojego imienia.

Biegler wygłosił przemówienie po polsku

 

24 czerwca w 2014 roku, podczas mundialu w Brazylii, Kolumbijczyk został najstarszym piłkarzem w historii, który pojawił się na murawie. Miał wówczas 43 lata i trzy dni. Po tym jak jego drużyna odpadła z mistrzostw, Mondragon postanowił zakończyć karierę. Później pełnił rolę eksperta telewizyjnego.

 

Wcześniej rekordzistą był Roger Milla - w 1994 roku zagrał mając 42 lata i 39 dni. Kameruńczyk pozostaje najstarszym zdobywcą gola - wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Rosją (1:6), rozegranym 28 czerwca 1994.

ko, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze