Euro 2016: Islandia pokonała Norwegię. Przesądziła bramka w ostatnich sekundach!

Piłka ręczna

Mecz Islandia - Norwegia to była prawdziwa skandynawska wojna! Walka trwała do końca. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli Islandczycy, wygrywając 26:25. O wszystkim przesądziła bramka zdobyta w ostatnich sekundach!

Jedni i drudzy spotkali się także na poprzednich mistrzostwach Europy. Tak jak teraz, był to ich pierwszy mecz na turnieju. Górą byli wówczas Islandczycy, który wygrali 31:26.

Euro 2016: Spryciarz Abalo ośmieszył Macedończyków! (WIDEO)

Pierwsza połowa to popis twardej gry z obu stron, szczególnie w obronie. To sprawiło, że sędziowie musieli studzić głowy zawodników i pokazali w sumie cztery żółte kartki. Od początku do końca nieznaczną przewagę uzyskali Norwegowie. Ich rywale tylko raz wyszli na prowadzenie - 7:6. Ostatecznie pierwsza część meczu skończyła się jednobramkowym prowadzeniem Norwegii.

W drugiej połowie role się odwróciły. W 39. minucie Islandczycy wyszli na prowadzenie 15:14 i od tej pory to Norwegowie musieli się ich gonić. W pewnym momencie różnica między tymi drużynami wynosiła już trzy bramki. Pomimo tego Norwegowie wyrównali w 47. minucie, wykorzystując powtórzony rzut karny, dzięki czemu zrobiło się 19:19. Walka trwała do końca! Na jedenaście sekund przed końcem zwycięską bramkę zdobył Gudjon Valur Sigurdsson. Chociaż Norwegowie mieli jeszcze akcję na wagę remisu, to Sander Sagosen spudłował...

Islandia - Norwegia 26:25 (10:11)

Islandia: Gustavsson, Edvardsson - Svavarsson, Kristjansson, Palmarsson, Karason, Hallgrimsson, Atlason, Sigurdsson, Gudjonsson, A. Gunnarsson, Petersson, R. Gunnarsson, Sigurmannsson, B. Gunnarsson, Helgason

Norwegia: Erevik, Christensen - Sagosen, Kristensen, Hykkerud, Myrhol, Overby, Mamelund, Tonnesen, Jondal, Bjornsen, Lindboe, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind, Hansen

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!