Intel Challenge Katowice z 30 000 dolarów w puli!

E-sport
Intel Challenge Katowice z 30 000 dolarów w puli!

Podczas obywającej się w Katowicach imprezy Intel Extreme Masters 2016, swoje pięć minut będą miały również zawodniczki profesjonalnie rywalizujące w ramach tytułu Counter-Strike: Global Offensive. Dziś organizator podał do wiadomości publicznej informację, że pula nagród w turnieju wyniesie aż 30 000 dolarów.

Wielkimi krokami nadchodzą wyczekiwane przez wszystkich — począwszy od organizatorów i zawodników, po sympatyków z Polski i całego świata - Finały Intel Extreme Masters, które w dniach 4-6 marca odbywać się będą w Katowicach. Każdego roku oczekiwania względem imprezy rosną coraz bardziej i jak się okazuje, organizatorzy starają się wyjść im naprzeciw.

 

Jedna z dobrych wiadomości jest taka, że coraz bardziej popularne stają się rozgrywki e-sportowe w wykonaniu żeńskich drużyn. Pomyślano więc o tym, aby odbywającemu się podczas eventu Intel Challenge dodać nieco pikanterii. W tym celu organizatorzy zapowiedzieli dziś, że w puli nagród przewidzianej dla kobiecego turnieju Counter-Strike: Global Offensive znajdzie się aż 30 000 dolarów. To z pewnością zmotywuje zawodniczki do jeszcze bardziej wzmożonej koncentracji. W tym roku również zostanie zwiększona liczba uczestniczących ekip z czterech do ośmiu.

 

Pozostaje liczyć na to, że w zawodach wezmą udział Reprezentantki Polski grające pod banderą ALSEN-Team. Polki poczyniły w ostatnim czasie ogromny progres, co udowodniły chociażby w odbywającym się kilka tygodni temu Female Masters, odbywającym się w stolicy Bawarii. Zeszłoroczną edycję Intel Challenge wygrała drużyna Bad Monkey Gaming, które w finale rozprawiło się z CM Storm.

 

Aby zapisać się do rozgrywek kwalifikacyjnych, należy udać się na stronę internetową ESEA.net:

 

24 stycznia: kwalifikacje dla Ameryki Północnej (1 slot do zgarnięcia)
24 stycznia: kwalifikacje Europejskie (2 sloty)


Aby ubiegać się o specjalne zaproszenie do turnieju, należy wypełnić na stronie odpowiedni formularz i przesłać najdalej do dnia 21 stycznia.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze