Zaczęło się od przemówień, z telebimu mogliśmy podziwiać wystąpienia prezydenta EHF i Krakowa. Później mogliśmy podziwiać historyczne występu Polaków. Pierwszy mecz na polskiej ziemi, biało-czerwoni rozegrali w 1918 roku! Wraz z rozwojem i wzrostem popularności sportu osiągaliśmy coraz lepsze wyniki, jak trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich czy srebne i brązowe medale mistrzostw świata. Ciągle brakuje jednak krążka mistrzostw Europy...

 

Michał Jurecki zdobył pierwszą bramkę dla Polski! (WIDEO)

Na długo zapamiętamy słowa Bogdana Wenty, który pod koniec meczu z Norwegią, powiedział "Mamy 15 sekund, to dużo czasu". To właśnie ten motyw zakończył pierwszą część otwarcia. Później przedstawione zostały miasta-gospodarze, każde miasto miało swojego artystycznego przedstawiciela. Kraków reprezentowali Ambasadorzy mistrzostw Europy w piłce ręcznej Montion Trio - czyli zespół akordeanowi. Ponadto, Marcin Wyrostek reprezentował Katowice, Łukasz Rostkowski - Wrocław, a Gdańsk - Igor Falecki, 14-letni perkusista!

Później widzowie, zanim mogli rozkoszować się meczem Polska - Serbia, obejrzeli... mecz wirtualny! Następnie na środku parkietu pojawiłą się Mika Urbaniak, która wykonała hymn mistrzostw Europy "Come play with us".

Efektowna ceremonia otwarcia Euro 2016 w załączonym materiale wideo!

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!