Mistrzyni olimpijska w zjeździe oskarżona o napaść na ojca

Zimowe
Mistrzyni olimpijska w zjeździe oskarżona o napaść na ojca
fot.PAP/EPA

44-letnia była amerykańska alpejka, mistrzyni olimpijska w zjeździe z Nagano 1998, Picabo Street oskarżona została o napaść i stosowanie przemocy w stosunku do swojego ojca Rolanda w obecności trojga nieletnich dzieci. Zdarzenie miało miejsce 23 grudnia ubiegłego roku w jej domu w pobliżu Park City w stanie Utah.

Poszkodowany twierdzi, że córka złapała go za ramiona oraz za szyję po czym zepchnęła go ze schodów. Ona zaprzecza. - To on pociągnął mnie za włosy - powiedziała sportsmenka.

 

Bieg sztafetowy biathlonistów: Transmisja w Polsacie Sport News!

 

Przyczyną awantury było wjechanie przez poszkodowanego samochodem alpejki w ścianę domu. Adwokat oskarżonej Jason Richards uważa, że zdarzenie miało charakter sprzeczki rodzinnej i liczy, że obie strony dojdą do porozumienia.

 

Street zdobyła także srebrny medal olimpijski w "królewskiej" konkurencji w Lillehammer w 1994 roku. Po raz trzeci stanęła w olimpijskie szranki w Salt Lake City, nie odnosząc tam medalowych sukcesów.

 

Dwukrotnie przypadła jej Mała Kryształowa Kula w konkurencji zjazdu w sezonie 1994/1995 oraz 1995/1996. Amerykanka ma w kolekcji także trzy medale mistrzostw świata, złoty w zjeździe (1996), srebrny w kombinacji (1993) oraz brązowy w supergigancie (1996).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze