Kolejny gol Grosickiego!

Kamil Grosicki zdobył bramkę dla Rennes w wygranym 4:2 meczu 21. kolejki Ligue 1 z ES Troyes. To szóste ligowe trafienie reprezentanta Polski w trwającym sezonie. W sobotę Grosicki rozegrał czternaście minut.

Grosicki na boisku pojawił się w 76. minucie zmieniając Ousmane'a Dembélé. Na zdobycie bramki Polak potrzebował jednak tylko pięć minut! Gola na 4:2 „Grosik” strzelił w 81 min. Dla reprezentanta Polski to szóste ligowe trafienie w tym sezonie. Wcześniej pokonywał bramkarzy: Montpellier, Nice, Lorient, Bordeaux i Reims. Pięciokrotnie robił to po wejściu na murawę z ławki rezerwowych.

Tkaczyk o Lewandowskim: Dałby radę na środku rozegrania

Od tygodnia spekuluje się, że Grosicki (najskuteczniejszy rezerwowy Ligue1!) jeszcze zimą zmieni klub. Z drużyną z zachodniej części Francji wiąże Polaka jeszcze półtoraroczna umowa. W kontekście transferu wymienia się kluby niemieckie, angielskie i hiszpańskie.