LCS Europe – podsumowanie W01D02

E-sport
LCS Europe – podsumowanie W01D02
@lolesports

Za nami inauguracja rozgrywek League Championship Series Europe i pierwsza kolejka tych niezwykle prestiżowych zmagań na platformie League of Legends. Zobaczcie, kto w piątkowy wieczór sięgnął po zwycięstwo w swoich spotkaniach.

W pierwszym piątkowym spotkaniu, zmierzyli się zawodnicy Unicorns of Love i GIANTS Gaming. Występ Tamás “Vizicsacsi” Kiss i spółki w wcześniejszym spotkaniu z SPLYCE potwierdził, że zawodnicy Unicorns of Love będą liczyć się w walce o górną część tabeli w wiosennym splicie. Konsekwentna gra po stronie UoL dała „jednorożcom” drugie zwycięstwo w pierwszej kolejce LCS Europe, jednak drużyna w dalszym ciągu musi popracować nad wyeliminowaniem kilku błędów w swojej grze przed kolejną kolejką.

 

Przebudowane ELEMENTS w wiosennym splicie bierze udział wyłącznie ze względu na to, iż włodarzom zespołu nie udało się na czas sprzedać slota w europejskich rozgrywkach LCS. Niemniej jednak, byłe ALLIANCE w wczorajszym spotkaniu z SPLYCE poradziło sobie nadzwyczaj dobrze, szczególnie duet, który w ubiegłym sezonie reprezentował Team ROCCAT – Steve oraz MrRalleZ. Francuski top laner przeniósł na siebie ciężar gry w tym spotkaniu, umożliwiając swoim kolegom z zespołu na skuteczne wypunktowanie przeciwników.

 

Wielka niespodzianka wczorajszej kolejki to spotkanie między Team Vitality a Fnatic. Mistrzowie ubiegłego sezonu, którzy całkowicie przebudowali swój zespół w letnim splicie byli niepokonani – tym razem, nowa drużyna odniosła już pierwszą porażkę z rewelacyjnie grającymi zawodnikami Team Vitality. Na słowa uznania z pewnością zasłużył tu support ekipy TV – Raymond „KaSing” Tsang, który rozgrywał naprawdę świetne spotkanie, uniemożliwiając ataki graczom Fnatic w kluczowych dla meczu momentach.

 

Spotkanie na które czekała większość fanów w Polsce – mecz między H2k Gaming z Vanderem i Jankosem w składzie a ORIGEN. Od samego początku gracze H2k zaprezentowali agresywne podejście do spotkania, wytwarzając presję w dżungli przeciwnika. Świetnie grający Jankos – mistrz w zdobywaniu „pierwszej krwi” ponownie nie zawiódł swoich fanów, a zdobywane przez H2k kolejne obiekty na mapie i dobrze rozgrywane walki, musiały zakończyć się zwycięstwem nad ORIGEN. Ekipa xPeke w 25 minucie musiała już pogodzić się z przegraną, po tym jak Baron Nashor padł łupem Vandera i spółki.

 

Ostatnie spotkanie pierwszej kolejki wiosennego splitu to mecz między G2 Esports a Team ROCCAT. Ku zdumieniu fanów i ekspertów, gracze Team ROCCAT radzili sobie bardzo dobrze w potyczce z podopiecznymi formacji Ocelota. TR zdobywało przewagę na całej mapie i zapewne wszystko zakończyłoby się ich zwycięstwem, gdyby nie jeden teamfight w środkowej alei, który całkowicie odwrócił losy tego spotkania na korzyść G2 Esports. Kikis i spółka, którzy ostatecznie rozegrali naprawdę dobre spotkanie w swojej debiutanckiej kolejce w League Championship Series, mogli zapisać drugie zwycięstwo na swoim koncie.

 

Wszystkie wyniki LCS Europe Spring Split W01D02:

  • GIANTS [0:1] Unicorns of Love
  • SPLYCE [0:1] Elements
  • Team Vitality [1:0] Fnatic
  • H2k [1:0] ORIGEN
  • G2 Esports [1:0] Team ROCCAT
Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze