PlusLiga: Czarni przegrali z Cuprum

W spotkaniu trzynastej kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom przegrali z Cuprum Lubin 2:3. Dla podopiecznych Raula Lozano, którzy zostali uznani największą rewelacją początku sezonu, to już czwarta z rzędu ligowa porażka.

Obie drużyny fatalnie rozpoczęły rok. Siatkarze Cuprum Lubin przegrali 0:3 w Kędzierzynie-Koźlu, a Cerrad Czarni Radom, również w trzech setach, ulegli Jastrzębskiemu Węglowi. Spotkanie Czarni - Cuprum lepiej rozpoczęła drużyna z Radomia, która na pierwszej przerwie technicznej premierowej odsłony prowadziła 8:6 po skutecznej kontrze Artura Szalpuka. W środkowej części seta siatkarze Czarnych jeszcze powiększyli zaliczkę (12:7), ale przed drugą przerwą lubinianie zaczęli zmniejszać dystans (16:13). W końcówce goście wyrównali, a po autowym ataku Bartłomieja Bołądzia uzyskali nawet prowadzenie (21:22), ale decydujące piłki padły łupem ekipy z Radomia, która wygrała 25:23.

Kibice Resovii nie mogli się mylić!

W drugiej odsłonie podopieczni Gheorghe Crețu zdołali wyrównać stan meczu. Lubinianie mieli przewagę na początku seta, m.in. dzięki dobrym zagrywkom Marcusa Bohme (4:8), w środkowej części gospodarze gonili wynik, zdołali odrobić straty i po skutecznym bloku na Mateuszu Malinowskim prowadzili 14:13. Wyrównana walka trwała do stanu 20:20. W końcówce przewagę uzyskało Cuprum, a decydujące punkty dla tej drużyny wywalczył Wojciech Włodarczyk. Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt, początkowo z minimalną przewagą gości (7:8), następnie siatkarzy z Radomia, którzy po ataku Lukasa Kampy z przechodzącej piłki prowadzili na drugiej przerwie (16:14). W końcówce radomianie już tylko powiększali przewagę (16:19, 22:17). Skuteczny atak Bartłomieja Bołądzia dał Czarnym piłkę setową (24:19), a ten sam zawodnik atakiem z prawego skrzydła ustalił wynik tej partii na 25:20.

W czwartej partii goście wypracowali sobie minimalną zaliczkę na pierwszej przerwie (7:8), a w środkowej części seta zdominowali wydarzenia na boisku (9:15). Gospodarze zmniejszyli straty po drugiej przerwie technicznej (15:17), w końcówce zdołali nawet wyrównać (21:21). Decydujące piłki padły łupem podopiecznych Gheorghe Crețu, a atak Wojciecha Włodarczyka ustalił wynik tej partii na 23:25. Zwycięzcę spotkania miał więc wyłonić tie-break, który rozpoczął się po myśli przyjezdnych (3:6 i 5:8 przy zmianie stron). Radomianie byli bliscy odrobienia strat (10:11), ale goście znów odskoczyli. Skutecznym atakiem popisał się Wojciech Włodarczyk (10:13), a Mateusz Malinowski najpierw zaserwował asa (10:14), dając swej drużynie piłkę meczową, a następnie zakończył mecz skutecznym atakiem. MVP: Wojciech Włodarczyk

Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 2:3 (25:23, 22:25, 25:20, 23:25, 11:15)

Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Lucas Kampa, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński - Neven Majstorovic (libero) - Igor Grobelny, Patryk Szczurek

Cuprum: Marcus Boehme, Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek, Keith Pupart, Szymon Romać, Wojciech Włodarczyk - Paweł Rusek (libero) - Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Malinowski.