Porażka drużyny Waczyńskiego. 16 punktów Polaka

Adam Waczyński uzyskał 16 punktów, wszystkie w drugiej połowie, z czego 10 rzutami wolnymi, był drugim strzelcem Rio Natura Santiago de Compostela, ale jego zespół uległ na własnym parkiecie Iberostarowi Teneryfa 82:84 w meczu 16. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy.

Reprezentant Polski, który był do tej pory liderem klasyfikacji strzelców ligi ACB ze średnią 17,7 pkt, przebywał na parkiecie 29 minut. Jego dwa ostatnie wolne doprowadziły do remisu 82:82 na siedem sekund przed końcowa syreną. Rywale zdołali jeszcze przeprowadzić jedną akcję, a faulowany Nicholas Richotti wykorzystał wolne ustalając wynik.

NBA: Wizards pokonali Pacers. Bez Gortata

Waczyński nie mógł się wstrzelić do kosza z gry - nie trafił żadnego z trzech rzutów za dwa punkty, a z pięciu prób zza linii 6,75 m dwie były udane. Z linii rzutów wolnych odnotował natomiast stuprocentową skuteczność. Miał także trzy zbiórki, dwie asysty i dwie starty.

Zespół Rio Natura z bilansem sześciu zwycięstw i 10 porażek zajmuje 10. pozycję w tabeli jednej z najsilniejszych lig europejskich. Większość meczów tej kolejki odbędzie się w niedzielę. Liderem jest Valencia Basket z kompletem 15 zwycięstw.