Zaskakująca porażka Bayernu w sparingu. Lewandowski bez gola

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z przedstawicielem 2.Bundesligi Karlsruher SC 1:2. Gospodarze byli skazywani na porażkę, ale koniec końców utarli nosa najlepszej niemieckiej drużynie. Honorowe trafienie dla Bawarczyków zaliczył Arturo Vidal. Robert Lewandowski opuścił boisko w drugiej połowie. Polak nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Mistrzowie Niemiec towarzyską potyczkę rozpoczęli w niemal najsilniejszym składzie, a na boisku od początku przebywali chociażby Robert Lewandowski, Douglas Costa, Xabi Alonso czy Manuel Neuer w bramce. Jednak w 17. minucie to drugoligowiec objął prowadzenie po golu Boubacara Barry'ego. 19-latek sprytnym strzałem pokonał golkipera bawarskiej ekipy.

Piękny gol Vidala! Bezbłędny rogal gracza Bayernu (WIDEO)

Odpowiedź podopiecznych Pepa Guardioli była wręcz natychmiastowa. W 21. minucie Arturo Vidal popisał się po pięknym uderzeniem i doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że lider Bundesligi powrócił na właściwe tory. Jedank przyjezdni nie byli tego dnia sobą. Widać było determinację w ich grze, ale po prostu nie zbyt wiele im wychodziło w tym starciu.

Wielokrotni mistrzowie Niemiec zostali pogrążeni w drugiej połowie. W 73. minucie Jerome Boateng dopuścił się faulu w polu karnym, za który został ukarany czerwoną kartką. Stały fragment gry na gola zamienił azerski napastnik Dimitrij Nazarov, który na placu gry pojawił się z ławki rezerwowych.