Artur Szpilka - Deontay Wilder. Skrót walki

Sporty walki

Deontay Wilder znokautował Artura Szpilkę w dziewiątej rundzie i zachował pas mistrzowski WBC w wadze ciężkiej. Polak walczył dzielnie, ale potężne ciosy mistrza zrobiły swoje. Oto skrót walki.

Szpilka przed walką był bardzo spokojny i zapewniał, że pokona Wildera. Mistrz rozkręcał się powoli, co było szansą dla Polaka, który dobrze poruszał się nogach i unikał groźnych ciosów. Amerykanin przecinał głównie powietrze, choć nasz zawodnik także nie trafiał. Było jednak nieźle, mogliśmy być dobrej myśli przed kolejnymi starciami, choć zwycięstwo na punkty raczej nie wchodziło w grę. Wraz z rozwojem walki, Wilder przejmował inicjatywę.

 

Szpilka brutalnie znokautowany przez Wilder (WIDEO)

 

I był coraz bardziej brutalny. Kibicom serce mogło bić szybciej, kiedy Wilder potężnie po raz kolejny przecinał powietrze lub trafiał w liny. Niestety, kilka razy dostał się do szczęki Szpilki, który jednak pokazywał, że wszystko jest w porządku. Polak wytrzymał dziewięć rund, wtedy w końcu padł. To był potężny prawy, po którym naszemu pięściarzowi na chwilę odcięło prąd. Po chwili odzyskał przytomność i został zniesiony na noszach.

 

Skrót walki Szpilka - Wilder w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze