CLG wygrywa z TSM w hicie NA LCS

E-sport
CLG wygrywa z TSM w hicie NA LCS
@lolesports

Dwie najlepsze drużyny Ameryki Północnej zmierzyły się w emocjonującym pojedynku otwierającym zmagania w ramach NA LCS. Lepsza okazała się być drużyna Counter Logic Gaming, która pokonała TSM w trwającym 45 minut pojedynku.

CLG miało przewagę przede wszystkim we wczesnej fazie gry. Dzięki świetnym rotacjom drużynowym drużynie Huhi'ego udało się zdobyć kilka wczesnych zabójstw. Szczególnie istotne były teleporty Darshana (w tym meczu jako Jax) i ganki Xmithiego (grającego jako Rek'Sai). Szczególnie ten drugi miał największy wpływ na sukces swojej drużyny. CLG kontrolowało wszystkie objectivy, miało przewagę w zdobytym złocie i doświadczenie, a drużynie TSM udało się odpowiedzieć dopiero w 15 minucie, gdy wygrali swój pierwszy teamfight.

W środkowej fazie gry rozgrywka była dużo bardziej wyrównana, ale postawa junglera i AD Carry CLG delikatnie faworyzowało drużynę aphromoo. Gdy Kalista z CLG kupiła w 30 minucie trzy itemy (Stixxay miał wtedy aż 6 zabójstw) rozgrywka stopniowo przechodziła pod kontrolę Counter Logic Gaming. TSM próbowało wprawdzie wykorzystać przewagę, którą dostarcza wybór Twisted Fate'a (w tej roli Bjergsen), ale przewaga CLG była zbyt wysoka aby móc wyrwać im zwycięstwo.

 

CLG pokazało że świetnie dostosowało się do zmian w mecie. Darshan przestał w nieskończoność splitpushować górną aleje (mimo tego, że grał jako świetny w tej roli Jax), a Xmithie wydawał się świetnie rozumieć z kolegami z drużyny. CLG zdobyło 2 wzmocnienia Heralda, 2 barony i 5 smoków, podczas gdy TSM nie udało się zdobyć żadnego wzmocnienia w ciągu trwającej prawie 50 minut gry. Team SoloMid nie było słabsze indywidualnie, to świetny teamplay CLG, precyzyjne rotacje i szybkie decyzje podczas walk drużynowych sprawiły że udało im się wygrać pierwszy mecz w NA LCS.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze