Fnatic najlepsze podczas SL i-League StarSeries XIV

E-sport
Fnatic najlepsze podczas SL i-League StarSeries XIV
@Fnatic

Szwedzka formacja Fnatic od wygranej w finałach SL i-League StarSeries XIV rozpoczęła nowy sezon rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive. W Mińsku ekipa Olofmeistera pokonała w wielkim finale formację Natus Vincere!

Finały SL i-League StarSeries XIV rozgrywane w Mińsku na Białorusi rozpoczęły się w ubiegłą środę (tj. 13 stycznia – przyp. red.) od zmagań grupowych. W rywalizacji wzięło udział osiem zespołów, które zapewniły sobie awans na turniej w rozgrywkach internetowych – w puli nagród znalazło się aż 90 000 dolarów.

 

Gracze Fnatic i Natus Vincere do fazy pucharowej zakwalifikowali się z drugich miejsc w swoich grupach. Szwedzi w drodze do finału pokonali zawodników G2 Esports i Luminosity, zaś Na’Vi po drodze wyeliminowało graczy ex-TSM oraz Team EnVyUs.

 

Spotkanie finałowe rozgrywane w trybie Best of Three, rozpoczęło się na piaskach de_dust2, które wybrali zawodnicy Natus Vincere. Na ich nieszczęście, fantastycznie dysponowany zespół Olofmeistera rozgrywał fenomenalne spotkanie, przed zmianą stron prowadząc już wynikiem 12:3. Zgarnięcie pierwszej mapy w drugiej połowie było zatem jedynie kwestią formalności, którą przypieczętowała wygrana runda pistoletowa, a Fnatic mogło zapisać na swoim koncie pierwszy punkt w tym spotkaniu.

 

Kolejną lokalizacją było wybrane przez graczy Fnatic de_cobblestone. W przeciwieństwie do poprzedniej mapy, pierwsze punkty wpadały na konto Na’Vi. Fnatic przebudziło się po kilku słabszych rundach, aby ostatecznie zakończyć połówkę korzystnym dla siebie wynikiem po stronie terrorystów – 10:5. Jako antyterroryści prezentowali się już dużo lepiej, nie pozwalając swoim przeciwnikom na zbyt wiele, kończąc spotkanie wynikiem 16:7. Za zwycięstwo w turnieju, szwedzka formacja zgarnęła 90 000 dolarów.

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze