Prezes ZPRP: Wszyscy są zachwyceni organizacją Euro 2016!

Piłka ręczna

Pierwsze dni przebiegają naprawdę znakomicie. Odbieram szereg opinii moich kolegów z Europy, ale nie tylko. Wszyscy są naprawdę zachwyceni poziomem organizacji Euro 2016 - mówi Polsatsport.pl prezes polskiego Związku Piłki Ręcznej Andrzej Kraśnicki.

Szymon Rojek: Euro 2016 ruszyło bez żadnych problemów. Jest ulga?

Andrzej Kraśnicki: Ulga będzie 1 lutego - po zakończeniu turnieju. Oczywiście cieszę się, bo te pierwsze dni przebiegają naprawdę znakomicie. Odbieram szereg opinii moich kolegów z Europy, ale nie tylko. Wszyscy są naprawdę zachwyceni poziomem organizacji, wystrojem. Wprowadziliśmy pewne elementy, które dotąd na mistrzostwach Europy nie występowały. To m.in. strefy kibica. Do tego wspaniałe otwarcie. No i przede wszystkim - wygraliśmy mecz. Stres jednak w dalszym ciągu ogromny.

 

Karabatić jak Siódmiak? Trochę mu jednak brakuje!


Co chyba warte zaznaczenia, nie tylko w Krakowie jest tak dobrze. Każdy, kto był w innych halach, podkreśla, że świetnie to wszystko wygląda. Szczególnie pod względem frekwencji.

Ja byłem w Katowicach i we Wrocławiu, dziś jestem w Krakowie, a jutro jadę do Gdańska. Każde miasto zbiera bardzo pozytywne oceny. Oczywiście, jest mnóstwo drobiazgów, które trzeba poprawić. Ogólnie jednak - jest znakomicie.

Przydałby się jeszcze sukces sportowy. Dużo zdrowia stracił Pan oglądając pierwszy mecz Polaków?

Bałem się bardzo, bo zarówno z Serbią, Macedonią, jak i z Francją ostatnio nie wygrywaliśmy. Także ten pierwszy mecz miał olbrzymie znaczenie. Emocje były do ostatniej chwili, a obok mnie najwyższe osobistości państwowe i nasi sponsorzy. Czułbym się bardzo niekomfortowo, gdybyśmy przegrali. Stara prawda mówi jednak, że wierzyć trzeba do końca. I się sprawdziło.

Dziś znów obawia się Pan takiego horroru?

Zawsze się obawiam. Macedonia to bardzo trudny rywal. Ale jestem przekonany, że nasi dadzą z siebie wszystko. I chciałbym, żeby to "wszystko" pozwoliło nam na kolejny sukces.

 

Cała rozmowa z Andrzejem Kraśnickim w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze