Rafał Majka rozpoczyna sezon w Argentynie

Inne
Rafał Majka rozpoczyna sezon w Argentynie
fot.PAP/EPA

Rafał Majka rozpocznie sezon w poniedziałek startem w wyścigu Tour de San Luis. W Argentynie pojadą także jego koledzy z grupy Tinkoff - Maciej Bodnar i Paweł Poljański oraz kolarz ekipy Etixx-Quick Step Łukasz Wiśniowski.

Po raz pierwszy będę uczestniczyć w Tour de San Luis. Słyszałem, że jest to świetny, dobrze zorganizowany wyścig. Myślę, że to będzie dobry punkt startowy do sezonu 2016 - powiedział Majka, cytowany na stronie internetowej rosyjskiego zespołu.

 

Froome przedłużył kontrakt z zespołem Sky

 

Siedmioetapowy wyścig ma silną obsadę. Formę w Argentynie sprawdzą m.in. Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), Włoch Vincenzo Nibali (Astana), a także kolega klubowy Majki, Bodnara i Poljańskiego, mistrz świata Słowak Peter Sagan.

 

Czwarty i szósty etap zakończą się górskimi wspinaczkami, na których może się pokazać Majka, ale szefowie ekipy nie stawiają trzeciemu kolarzowi ubiegłorocznej Vuelta a Espana szczególnych wymagań. - Głównym celem Majki w tym sezonie jest Giro d'Italia, więc teraz jest za wcześnie, by był on w najlepszej formie. To samo dotyczy Poljańskiego - skomentował Patxi Vila, który w Argentynie będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego Tinkoff.

 

Wyścig po raz pierwszy w historii rozpocznie się jazdą drużynową na czas. Ekipy będą się ścigać na pagórkowatej trasie wokół miejscowości El Durazno. Zakończenie rywalizacji w niedzielę (24 stycznia) w San Luis, stolicy prowincji o tej samej nazwie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze