Żalgiris Wilno w Ekstraklasie?!

Piłka nożna
Żalgiris Wilno w Ekstraklasie?!
fot. Cyfrasport

Według litewskich mediów obecny mistrz tego kraju Żalgiris Wilno chciałby w przyszłości występować w Ekstraklasie. Zespół, który w ostatnich latach kompletnie zdominował krajowe rozgrywki, narzeka na niski poziom i ligi, i litewskiej piłki. Mimo szczerych chęci ich ewentualny "transfer" do polskiej ligi jest mało prawdopodobny.

- Klub rozważa taką opcję. To naturalne, że chcą większej rywalizacji. Drużyny koszykarskie oraz hokejowe grają już w ligach innych krajów. Ale przenosiny Żalgirisa raczej nie odbędą się w najbliższym czasie. Zacznijmy od tego, że trzeba mieć gdzie grać. Stadion musi spełniać wszystkie wymogi - powiedział agencji BNS zastępcza burmistrza Wilna Linas Kvedaravicius.

 

Morsy ze Szczecina! Pogoni nie straszna lodowata woda

 

Jeden z najbardziej utytułowanych klubów litewskich jest dobrze znany kibicom Lecha Poznań. W sezonie 2013/2014 pokonał  drużynę z Wielkopolski w eliminacjach Ligi Europy. Trenerem Litwinów był wówczas Polak Marek Zub. W ostatnich latach grali tam Kamil Biliński i Jakub Wilk.

Żalgiris Wilno jest sześciokrotnym mistrzem Litwy. Warto dodać ostatnie lata przyniosły ekipie ze stolicy trzy tytuły mistrzowskie oraz cztery puchary krajowe.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze