Biegler przed meczem z Francją: Niczego nie musimy. Jest pełen relaks!

Piłka ręczna

Francuzi ciągle wygrywają, ale my gramy w domu, nie mamy presji, nie musimy wygrać, możemy, chcemy, ale nie czujemy żadnego ciśnienia - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl przed meczem z Francją selekcjoner reprezentacji Polski Michael Biegler.

Szymon Rojek: Po wygranym meczu z Macedonią był Pan bardziej zadowolony ze zwycięstwa i awansu do kolejnej fazy turnieju, czy bardziej poirytowany ostatnimi minutami meczu i dramatyczną końcówką?

 

Michael Biegler: To się zdarza. Nie jestem tym zirytowany. Popełniłem błąd ponieważ nie postawiłem na doświadczonych zawodników, którzy mogliby zachować większą koncentrację. Możemy o tym dużo mówić, ale na boisku są zawodnicy, a nie ja, oni robią tam swoją pracę. Ci ludzie wiedzą co chcą robić dla kraju, dla fanów. Dwukrotnie wygrali. Dwukrotnie mieli ciężką sytuację, ale potrafili znaleźć rozwiązania. Wszystko idzie w tej chwili w dobrym kierunku. Ja popełniłem błąd, ale na szczęście nie przegraliśmy.

 

Eksperci o Macedonii: Przeszkadzała im nawet cena prania skarpetek!

 

W tej chwili będzie nam łatwiej z mentalnego punktu widzenia?

 

O to właśnie chodzi. Wszyscy moi zawodnicy, cała drużyna, grają dla kraju, dla regionów, miast, poszczególnych ludzi. Chcemy więc robić to wszystko najlepiej, jak możemy. W dwóch poprzednich meczach nie graliśmy świetnie, ale wygraliśmy. Bo byliśmy razem. Teraz, kiedy mamy trochę więcej swobody, może będzie to wyglądało lepiej?

 

Przed nami Francja. Jaka jest Pana opinia o tej reprezentacji po meczach Francuzów z Macedonią i Serbią? Są faworytem?

 

Nie muszę patrzeć na te mecze. Francja to zespół, który gra znacznie lepiej niż wszyscy pozostali. Mówiłem to w wielu wywiadach: jeśli patrzysz na pierwszą linię najlepszych zespołów, to można powiedzieć, że pracujemy dobrze, że dzięki sukcesom awansujemy wyżej, że jesteśmy blisko tej linii, ale jeszcze nie za nią. Francuzi wciąż wygrywają, ciągle znajdują rozwiązania z trudnych sytuacji, ale gramy w domu, nie mamy presji, nie musimy wygrać, możemy, chcemy, ale nie czujemy żadnego ciśnienia.

 

Całą rozmowę z Michaelem Bieglerem zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

 

Szymon Rojek, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze