EHF Euro 2016: Codziennie komplet w krakowskiej Strefie Kibica

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Codziennie komplet w krakowskiej Strefie Kibica
fot. PAP

Krakowska Strefa Kibica zapełnia się wieczorami do ostatniego miejsca bez względu na to, czy danego dnia na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych gra reprezentacja Polski. Publiczność stanowią nie tylko fani biało-czerwonych.

"Jeśli gra Polska, to właściwie od godz. 14 pół namiotu jest już zapełnione. Zauważyliśmy, że w dniach kiedy biało-czerwoni odpoczywają, przychodzi bardzo dużo kibiców z Macedonii i z Francji. Strefa jest międzynarodowa, kolorowa" - powiedział PAP Dominik Seroczyński z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dodał, że są widoczni także Serbowie czy też bardzo głośni Szwedzi.

 

Łucak: Mecz z Francją? Jedną...

 

Codziennie przez cały czas trwania turnieju (do 31 stycznia) strefa na Małym Rynku jest czynna w godz. 14-23. Ostatniego dnia, gdy będą rozgrywane mecze o medale, wspólne oglądanie rozpocznie się już o godzinie 12. Wstęp we wszystkie dni jest darmowy.

 

"W namiocie może przebywać 900 osób; 15, 16 i 17 stycznia mieliśmy komplet. Jednak dużo więcej osób niż podana liczba przewinęło się w ciągu poszczególnych dni. Wydaje mi się, że w każdym przypadku było to ok. 2000, 2500 osób" - powiedział Seroczyński.

 

Główną atrakcją jest oczywiście możliwość zobaczenia wszystkich spotkań mistrzostw transmitowanych na żywo na olbrzymim telebimie. Jednak w namiocie są też organizowane gry i zabawy związane z piłką ręczną oraz animacje przeznaczone nie tylko dla najmłodszych, ale też trochę starszych.

 

Wspomniany przedstawiciel ZIS zapewnił, że także 28 i 30 stycznia, kiedy w ME będą dni przerwy, warto będzie przyjść do namiotu na Małym Rynku. W pierwszym przypadku, poza innymi atrakcjami, sporo osób powinien przyciągnąć kabaretowy występ Marcina Dańca, w drugim - grupy Ad Hoc.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie