EHF Euro 2016: Dreszczowiec we Wrocławiu! Słowenia remisuje z Hiszpanią

Piłka ręczna

W spotkaniu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Słowenia zremisowała we Wrocławiu z Hiszpanią 24:24. Losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy, Słoweńcy byli bliscy sprawienia niespodzianki, ale ostatecznie mecz zakończył się pierwszym na tym turnieju podziałem punktów. Hiszpanie zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju.

Hiszpanie na inaugurację turnieju pokonali 32:29 Niemcy, a Słoweńcy przegrali 21:23 ze Szwecją. W pierwszej połowie konfrontacji Hiszpanów ze Słoweńcami powiało niespodzianką. Spotkanie rozpoczęło się od rzutu karnego skutecznie wykonanego przez Deana Bombaca, a po kilku minutach, dzięki skutecznej grze Gaspera Marguca Słoweńcy prowadzili 4:1. w 11. minucie po trafieniu Davida Miklavcića Słoweńcy odskoczyli na cztery bramki (6:2). Hiszpanie poprawili grę w obronie i zaczęli gonić wynik, początkowo bez rezultatu, bo po efektownym rzucie Luki Zvizeja z własnej połowy Słoweńcy prowadzili 11:7.

Siódmiak challenge: Zvizej trafia spod własnej bramki!

Wynik do przerwy na 13:10 ustalił w 29. minucie Vid Kavticnik. Drugą część meczu otworzył celnym trafieniem Julen Aguinagalde, ale Słoweńcy wciąż utrzymywali przewagę. Dopiero w 44. minucie, po dwóch rzutach karnych i trafieniu Victora Tomasa Hiszpanie wyrównali. Rozpoczęła się wyrównana walka, bramka za bramkę, a jej kulminacja miała miejsce w ostatniej minucie spotkania. Dean Bombac mógł przesądzić o zwycięstwie Słoweńców, został zablokowany, Hiszpanie wyprowadzili kontrę, a Cristian Ugalde wyrównał wówczas na 24:24. Słoweńcy mieli jeszcze 22. sekundy, sędziowie zdołali jeszcze pokazać dwie czerwone kartki (Vid Kavticnik i Gedeon Guardiola opuślili plac gry), Słoweńcy mieli rzut wolny po czasie, ale wynik nie uległ już zmianie. MVP: Dean Bombac.

Słowenia - Hiszpania 24:24 (13:10)

Najwięcej bramek: Luka Zvizej 6, Dean Bombac 4, Vit Kavticnik 3 (Słowenia); Julen Aguinagalde 6, Valero Rivera 5 (Hiszpania).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!