Podopieczni trenera Manuela Cadenasa, mimo że byli zdecydowanymi faworytami, wywalczyli punkt dość szczęśliwie. Na kilkadziesiąt sekund przed ostatnią syreną, przy prowadzeniu Słoweńców 24:23 Dean Bombac mógł zapewnić wygraną swojemu zespołowi, ale został zablokowany, a rywale wyprowadzili skuteczną kontrę. Słoweńcy mieli jeszcze piłkę i 20 sekund na rozegranie akcji, jednak nie potrafili przebić się przez hiszpańską obronę.

 

EHF Euro 2016: Dreszczowiec we Wrocławiu! Słowenia remisuje z Hiszpanią

 

Emocji nie brakowało w drugim meczu grupy C, w którym Niemcy pokonały Szwecję 27:26. W ostatniej kolejce Hiszpania zagra ze Szwecją, a Niemcy ze Słowenią.

 

EHF Euro 2016: Przebudzenie Niemców

 

Bardzo zacięte były także rozegrane w Gdańsku spotkania w grupie D. Rosjanie wygrali z Węgrami 27:26, a Duńczycy, srebrni medaliści poprzedniego czempionatu, pokonali Czarnogórę 30:28, odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju.

 

EHF Euro 2016: Walka do ostatniej sekundy! Rosja pokonała Węgry
EHF Euro 2016: Męczarnie Duńczyków w starciu z Czarnogórą

 

Mecze mistrzostw Europy 2016 są rozgrywane w czterech polskich miastach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Spotkania z udziałem Polaków, półfinały, mecz o brązowy medal i finał odbędą się w Tauron Arenie Kraków.

 

Szesnaście zespołów podzielono na cztery grupy, z których po trzy najlepsze ekipy, z zaliczeniem wyników uzyskanych w meczach między nimi, awansują do drugiej, głównej rundy turnieju. W niej zespoły z grupy A zmierzą się z ekipami z B, a C z D.

 

We wtorek Polacy, którzy mają już zapewniony awans do drugiej rundy, w ostatnim meczu grupy A zmierzą się z Francją. Stawką będą dwa punkty potrzebne w następnej fazie turnieju. "Trójkolorowi" są aktualnymi mistrzami olimpijskimi, świata i Europy.

 

Wyniki poniedziałkowych spotkań EHF Euro 2016:

grupa C

Słowenia - Hiszpania 24:24 (13:10)
Niemcy - Szwecja 27:26 (13:17)

grupa D

Rosja - Węgry 27:26 (14:10)
Czarnogóra - Dania 28:30 (16:14).

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!