EHF Euro 2016: Przebudzenie Niemców

Piłka ręczna

W spotkaniu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Niemcy wygrali ze Szwecją 27:26. Szwedzi prowadzili do przerwy czterema bramkami, ale podobnie jak w niedawnym towarzyskim starciu z Polską, nie zdołali dowieźć zaliczki do końca.

Dzięki skutecznej grze Johana Jakobssona piłkarze ręczni Trzech Koron szybko uzyskali przewagę (1:3, 2:4). Niemcy gonili wynik, byli blisko wyrównania w 15. minucie, gdy po bramce Tobiasa Reichmanna przegrywali 8:9, a udało im się dogonić rywali w 18. minucie, po trafieniu Steffena Fatha (10:10). W końcówce Szwedzi znów odskoczyli rywalom i po pierwszej połowie prowadzili z Niemcami czterema bramkami (13:17), a wynik tej części gry trafieniem z drugiej linii ustalił Lukas Nilsson.

Biegler przed meczem z Francją: Niczego nie musimy. Jest pełen relaks!

Początek drugiej połowy to efektowna pogoń podopiecznych Dagura Sigurdssona, zwieńczona trafieniem Tobiasa Reichmanna w 36. minucie, które przyniosło wyrównanie (18:18). Niemcy całkowicie przejęli inicjatywę i pewnie punktowali rywali w tym okresie gry, wykorzystując również dobrą postawę Andreasa Wolffa w bramce. W efekcie, na kwadrans przed końcem prowadzili już 24:10.

W końcówce przewaga Niemców stopniała do jednej bramki. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, najpierw czerwoną kartkę obejrzał Christian Dissinger, po chwili kontaktową bramkę zdobył Fredrik Petersen, Finn Lemke spudłował w sytuacji sam na sam i Skandynawowie mieli piłkę na remis. Długo zwlekali z oddaniem rzutu, w końcu Andreas Nilsson przestrzelił i Niemcy mogli cieszyć się z wygranej. MVP: Andreas Wolff.

Niemcy – Szwecja 27:26 (13:17)

Najwięcej bramek:
Tobias Reichmann 9, Steffen Weinhold 5 (Niemcy); Johan Jakobsson 8, Lukas Nilsson 5 (Szwecja).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!