Łucak: Mecz z Francją? Jedną...

Piłka ręczna

Reprezentant Polski Jakub Łucak bardzo liczy na korzystny wynik w nadchodzącym meczu EHF Euro 2016 z Francją. Gdyby sprawdził się jego scenariusz, kibice mogliby się spodziewać kolejnego horroru. Na pytanie, jak wyobraża sobie spotkanie z "Trójkolorowymi", odpowiedział bardzo krótko. - Jedną.. - stwierdził Łucak.

Szymon Rojek: Szybko dostałeś swoją prawdziwą szansę w tym turnieju. Możesz czuć się pełnoprawnym uczestnikiem Euro 2016.

 

Jakub Łucak: Ja się już w pierwszym meczu czułem pełnoprawnym uczestnikiem. To, że nie wystąpiłem, to wcale nie znaczy, że nie jestem w drużynie. W meczu z Macedonią faktycznie zagrałem w większym wymiarze czasu i mogłem więcej pokazać. Cieszę się bardzo z tego. Super, że wygraliśmy dwa ostatnie mecze.

 

Czytelnicy Polsatsport.pl: Syprzak najlepszy z Macedonią!

 

Sprawiasz wrażenie niezwykle spokojnego człowieka. Jestem ciekaw, jak taki spokojny człowiek, przeżywa takie historie, jak mecz z Macedonią?

 

Dobrze powiedziane... Sprawiam wrażenie spokojnego człowieka, bo takim człowiekiem na pewno nie jestem. Na meczu pokazuję emocje. Myślę, że gdyby naprzeciw każdego z nas ustawić kamerę, to by wyglądało, że każdy z nas chętnie wszedłby na boisko i każdego rozszarpał. A jak się gra, to nie można do końca pokazywać emocji. To nie pomaga. Na boisku trzeba zachowywać spokój i zimną krew.

 

Jak sobie wyobrażasz mecz z Francją?

 

Jedną...

 

Cała rozmowa z Jakubem Łucakiem w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie