Zapowiedź finałów kwalifikacji do Challenger Series

Inne
Zapowiedź finałów kwalifikacji do Challenger Series
@lolesports

Już 19 i 20 stycznia zostaną rozegrane dwa finały kwalifikacji do przedsionka LCS. O Challenger Series, bo o tej lidze mowa, powalczą między innymi zawodnicy polskiej organizacji Illuminar Honor Gaming. Walkę Polaków o przynależność do europejskiej elity pokaże – tak jak w przypadku pozostałych meczów Illuminatów – kanał Frenzy na Hitbox.tv.

Jednak najpierw, we wtorek o godzinie 18:00, rozpocznie się pierwszy finał kwalifikacji. Legendarna drużyna Millenium zmierzy się w nim z Renegades: Banditos (w składzie między innymi Impaler czy Tabzz). Obie drużyny mają w swoich składach bardzo mocnych zawodników, ale to gracze Millenium grają ze sobą dłużej, więc to oni są typowani przez ekspertów do roli faworytów pierwszego finału. Transmisja z meczu będzie przeprowadzona na oficjalnym kanale Riot Games.

 

W drugim finale, który rozpocznie się w środę o 18:00, polska drużyna Illuminar Honor Gaming zmierzy się z Team Huma z Werlybem i Santorinem w składzie. Nowo powstały team bezproblemowo przeszedł przez otwarte kwalifikacje do Challenger Series, a w swoim ostatnim meczu pewnie pokonał 3sUP wynikiem 3-0. Drużyna została ostatnio wzmocniona byłym trenerem compLexity Gaming i Copenhagen Wolves. Kubz, bo o nim mowa, podobno rozwiązał kilka trapiących drużynę problemów zaraz po tym jak został trenerem Team Huma.

 

Bądźcie z nami w środę - 20 stycznia o godzinie 18:00! Transmisje w języku polskim, poprowadzi ekipa Frenzy:hitbox.tv/frenzy

Posted by Illuminar Honor Gaming on 18 stycznia 2016

 

Trener zespołu IHG - Fryderyk "Veggie" Kozioł - specjalnie dla Polsatsport.pl powiedział kilka słów o nadchodzacym meczu:

Finałowy mecz kwalifikacji do EU CS 2016 gramy przeciwko plejadzie gwiazd pod banderą Team Huma. Będzie to bardzo cięzki pojedynek, gdyż tym razem Illuminar Honor Gaming nie ma przewagi doświadczenia - wręcz przeciwnie. To przeciwnicy mają bardziej doświadczonych graczy z różnych zakątków globu. Jedyną nadzieję będzie zatem zgranie drużynowe, które ciągle rośnie podczas trenowania na bootcampie. Jednak obecne wyniki gier treningowych nie napawają optymizmem. W związku z tym pesymistycznie stawiam 40-60 dla Team Huma.  Illuminar #FIGHTTING

 

Zespoły zakwalifikowane do EU Challenger Series:

  • Mousesports
  • SK Gaming
  • Copenhagen Wolves
  • Denial Esports
  • Millenium / Renegades: Banditos
  • Team Huma / Illuminar Honor Gaming

 

Drugie finałowe spotkanie (które - podobnie jak pierwsze - będzie rozgrywane w formacie BO5) będzie transmitowane na specjalnym kanale Frenzy na Hitbox.tv. Już w środę o 18:00 na stanowiskach komentatorskich czekać będą Filip "Testree" Mątowski i Arkadiusz "Radjo_log" Popiel.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze