W ostatnich dniach najgłośniej jest o kapitanie Szwedów. Tobias Karlsson zapowiedział przed rozpoczęciem turnieju, że zamierza grać... z tęczową opaską - znakiem solidarności z mniejszościami seksualnymi. Ostatecznie nie zgodziła się na to europejska federacja (EHF), zaznaczając, że opaska to część stroju reprezentacji i dlatego powinna być w kolorze barw narodowych. Karlsson był bardzo zawiedziony.

 

Świat zachwycony „polskim” EHF Euro 2016: Niesamowita atmosfera i miłe zaskoczenie

Szkoda, że EHF zabrania nam okazywania tego, że bronimy tolerancji, człowieczeństwa i równości wszystkich ludzi - oświadczył.

 Teraz oberwało się polskim tancerkom. - Który jest rok? Jest wiele innych rzeczy, które można robić w przerwie spotkań - powiedział. - Przyzwyczaiłem się do tego, grając w Niemczech. Tam debata na temat równości jest inna niż w Szwecji, ale ja tego nie bronię. Powinniśmy wreszcie pójść dalej! - dodał.

Zgadzają się z nim szwedzcy dziennikarze. - Takie rozrywki nie są w porządku - pisze Marie Lehmann. - Ludzie, wyjdźcie z jaskin - apeluje Carl Tersman Toll.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!