Puchar Włoch też ma swoich Błękitnych! Alessandria awansowała do półfinału!

Spezia przegrała z Alessandrią 1:2 w ćwierćfinale Pucharu Włoch, a wszystko przez bramkę w doliczonym czasie gry. Oznacza to, że rywalem trzecioligowca będzie AC Milan.

Nie tak dawno żyliśmy przygodami Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy swoimi świetnymi występami w Pucharze Polski zdobyli serca licznego grona sympatyków piłki nożnej w naszym kraju. Jak widać w innych krajach też zdarzają się podobne, romantyczne historie. W ćwierćfinale Pucharu Włoch drugoligowa Spezia podejmowała trzecioligową Alessandrię. Nazwy drużyn może mało mówiące przecietnemu fanowi, ale pewne było jedno: oni zostawią serce na murawie, bo takiej szansy, takiego meczu o taką stawkę mogą prędko nie rozegrać.

Milan poda piłkarza do sądu. Powód? Zaniżenie wieku... o 9

Zaczęło się zgodnie z planem. W polu karnym gości sfaulowany został Nauhel Valentini, a sędzia podyktował rzut karny. Przewinienie było na tyle wyszukane, że koszulka obrońcy gospodarzy tego nie wytrzymała i została rozcięta na pół! Do jedenastki podszedł Emanuele Calaio i pewnym strzałem zdobył bramkę na 1:0. Taki wynik utrzymywał się do końcówki meczu. Wydawało się, że goście nie będą w stanie niczego osiągnąć, ale futbol jak zwykle pokazał swoje piękne oblicze.

W 83. minucie po bardzo przypadkowej akcji do siatki trafił Riccardo Bocalon, jedna z większych gwiazd Alessandrii. To był jego drugi gol w Pucharze Włoch, a ma przecież na koncie jeszcze 10 trafień w lidze. Gdyby takim wynikiem zakończyło się spotkanie, mielibyśmy dogrywkę. Goście poszli jednak za ciosem i dopięli swego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry ten sam zawodnik po raz oszukał obrońców i wprawił przyjezdnych kibiców w euforię. Bocalon pojawił się na murawie w 70. minucie ipotrafił dokonać rzeczy niebywałej! Trzecioligowiec prowadził 2:1, a do końca pozostawało kilka minut..

Udało się przetrwać, rozbrzmiał ostatni gwizdek i można było zacząć świętowanie! W nagrodę za świetny występ Alessandria zmierzy się w półfinale z AC Milan.

Spezia - Alessandria 1:2 (1:0)

Bramki: Calaio 20 (rz.k.) - Bocalon 83, 90+2.

Spezia: Chichizola - De Col, Valentini, Terzi, Migliore - Ciurria (71 Kvrzic), Pulzetti, Canadjija (90+5 Rossi), Situm - Nene (75 Catellani), Calaio.

Alessandria: Vannucchi - Celjak, Sosa, Sirri, Sperotto - Nicco, Loviso (70 Bocalon), Branca - Marras, Marconi (86 Vitofrancesco), Fischnaller (90+5 Boniperti).

Żółte kartki: Ciurria, De Col, Pulzetti, Canadjija - Celjak, Marras, Nicco.

Skrót meczu oraz wielka radośc gości w załączonym materiale wideo!