Remis Lecha Poznań w sparingu

Lech zremisował z zespołem rosyjskiej ekstraklasy FK Ufa 1:1 (1:0) w sparingu w cypryjskiej miejscowości Ajia Napa. Gola dla mistrza Polski strzelił w 26. minucie z rzutu karnego Dawid Kownacki. Wyrównał w 68. były zawodnik poznańskiego klubu Haris Handzic.

20 stycznia Lech wróci na kilka dni do kraju. 23 stycznia zmierzy się w kolejnym sparingu w Poznaniu z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki.

Morsy ze Szczecina. Pogoń nie boi się lodowatej wody

Wtorkowe spotkanie było pierwszym w 2016 roku i zarazem jedynym Lecha podczas zgrupowania na Cyprze. W każdej z połów grali inni zawodnicy, z wyjątkiem bramkarza Krzysztofa Kotorowskiego i Dariusza Formelli, który w pierwszej części występował na lewej obronie, a w drugiej na skrzydle.

W sparingu nie wziął udziału szkocki obrońca poznańskiej drużyny Barry Douglas, który rano poleciał do Turcji. Tam przejdzie testy medyczne w siódmym zespole ekstraklasy - Konyasporze. Jeśli nie będzie przeszkód zdrowotnych, podpisze kontrakt.

Pierwsze ligowe spotkanie po zimowej przerwie Lech rozegra w Poznaniu 14 lutego z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.