Świat zachwycony „polskim” EHF Euro 2016: Niesamowita atmosfera i miłe zaskoczenie

Piłka ręczna

Podobno jak cię widzą, tak cię piszą. Jak więc widzą i piszą o nas? O tym, jak „polskie” mistrzostwa Europy są oceniane za granicą, Szymon Rojek rozmawia z dziennikarzami z Francji, Danii i Kataru.

Na mistrzostwach Europy aż roi się od zagranicznych korespondentów, którzy w kilkudziesięciu krajach informują o przebiegu „polskiego” Euro. Wśród nich nie brakuje reporterów spoza Europy. Śledzą oni nie tylko wyniki turnieju, ale także chłoną atmosferę, gościnność, oceniają organizację, zwiedzają kraj i rozmawiają z ludźmi. O to, jak postrzegają Polskę i organizowane przez nas mistrzostwa, kolegów po fachu pytał Szymon Rojek.

 

Eksperci o Macedonii: Przeszkadzała im nawet cena prania skarpetek!

 

Stine Bjerre Jørgensen (TV2 Denmark, Dania): Do tej pory o mistrzostwach mogę mówić tylko dobrze. Od ośmiu lat obsługuję turnieje kobiet i mężczyzn i ten event prezentuje się wyjątkowo okazale. W hali w Krakowie panuje niesamowita atmosfera, nasza praca jest łatwa, bo mieszkamy niedaleko. Muszę przyznać, że tak dobra organizacja trochę mnie zaskoczyła. Jestem u was pierwszy raz, więc nie wiedziałam czego oczekiwać. Jakiś czas temu poznałam ludzi z Polski, którzy opowiedzieli mi o tym, co tu zobaczę. Miałam duże oczekiwania, ale dopiero, gdy zobaczyłam wszystko na własne oczy, gdy poczułam klimat, zrozumiałam, jak wspaniałe to wydarzenie.

 

Stéphane Garabed (L'Equipe, Francja): Sama organizacja jest idealna. Wszystko jest nowe, świeże. Pracuje się tu naprawdę przyjemnie, jest dużą dostępność do tego, czego potrzebujemy. Spodziewałem się tego, bo Polskę odwiedzałem już kilkukrotnie. Byłem tu na siatkarskich mistrzostwach świata, pracowałem podczas Eurobasketu. Umiecie organizować duże turnieje. Uwielbiam także Kraków, gdzie byłem już kiedyś na wakacjach. Kiedy Francja trafiła do grupy, która gra w tym mieście, poczułem prawdziwą radość.

 

Mourad Laraba (BeiN Sports, Katar): Polacy to nie tylko mili ludzie, ale także bardzo dobrzy organizatorzy. W hotelach czy halach mamy wszystko, co jest nam potrzebne do pracy. Podczas meczów nie natykamy się na praktycznie żadne problemy. Atmosfera, jaką stworzyli Polacy, jest niesamowita. To jeden z powodów dla których trzymam kciuki za to, że wasza drużyna awansuje na przykład do półfinału. Widząc Polskę poza mistrzostwami będę smutny!

 

O tym, jak oceniają Polskę zagraniczni dziennikarze, dowiedz się z materiałów wideo!

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze