Zmiany w EU Challenger Series

E-sport
Zmiany w EU Challenger Series
@lolesports

Mecze w ramach sezonu zasadniczego w europejskich rozgrywkach Challenger Series będą od teraz rozgrywanie w systemie Best of 2 (3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis). Riot Games poinformowało też, że mecze w ramach CS będą rozgrywane we wtorki, a pierwsze zobaczymy już 26 stycznia.

Riot tłumaczy swoją decyzję chęcią ciągłego poprawiania sposobu funkcjonowania "przedsionka LCS". Nowy format Challenger Series ma upłynnić proces przejścia drużyn na zawodowstwo i poprawić przejrzystość zasad funkcjonowania esportowej sceny League of Legends. Format BO2 ma ułatwić drużynom przyzwyczajenie się do zasad panujących w LCS (od letniego splitu mecze w ramach EU LCS także będą rozgrywane w systemie mecz-rewanż).

 

Począwszy od 26 stycznia drużyny będą rozgrywać trzy spotkania w systemie BO2, a Riot Games będzie transmitować wszystkie sześć meczów na swoich oficjalnych kanałach. Dodatkowo Riot poinformował, że w nadchodzącym sezonie rozszerzy fazę playoff z formatu BO3 do BO5 (w takim systemie są także rozgrywane mecze w seriach promocyjnych do LCS).  

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze