Jeśli zwyciężymy to bardzo zbliżymy się do półfinału. Przed rokiem przegraliśmy z Norwegami na turnieju towarzyskim, teraz nie miałem okazji ich oglądać, ale wiem, że to zespół młody i niebezpieczny – wyznał jeden z bohaterów meczu z Francją Karol Bielecki.

 

Skandynawskie media: Czas na polskie tornado

 

Bielecki podkreślił, że pozostałe ekipy, z którymi biało-czerwonym przyjdzie się zmierzyć w rundzie zasadniczej organizowanych w Polsce ME, też nie znalazły się w tej fazie przypadkowo. - Chorwacja zawsze walczy o półfinał i udaje się jej znaleźć w czwórce niemal każdych mistrzostw, więc to uznany na świecie zespół. Białoruś ma też swoje ambicje i nie będzie oddawała punktów za darmo – ocenił zawodnik Vive Tauronu Kielce, który 23 stycznia będzie obchodził 34. urodziny.

 

W odróżnieniu od pierwszych wygranych spotkań na tym turnieju, z Serbią i Macedonią, jego rzuty ponownie były precyzyjne i trafiały do siatki. - Mecz z Francją wyszedł nam świetnie. Przy pomocy wspaniałej publiczności krakowskiej wszystko nam się układało i w obronie i w ataku. Mało było błędów, za to wysoka skuteczność. Zwycięstwo nad mistrzami olimpijskimi, świata i Europy na pewno pomoże nam uwierzyć w siebie. Czułem się dobrze fizycznie, tylko była kwestia przełożenia tego na boisko. Cieszę się, że moja skuteczność wróciła akurat na mecz z mistrzami świata i mogłem pomóc kolegom - podkreślił.

 

Reprezentacyjny rozgrywający przestrzega jednak przed huraoptymizmem. - W zasadzie jeszcze niczego nie zdobyliśmy – wygraliśmy tylko mecz grupowy. Droga do półfinałów jest bardzo daleka. Jeszcze ciężkie pojedynki przed nami, żeby coś naprawdę osiągnąć. Na pewno spotkanie z Francją napawa nas optymizmem, ale z drugiej strony nie możemy szaleć; musimy zachować zimną głowę, żeby w kolejnych meczach nie być zbyt pewnymi siebie. Staramy się tonować nasze nastroje - dodał Bielecki.

 

Bielecki nie lubi roztrząsać tego kto jest większym, bądź mniejszym faworytem turnieju. - W sporcie nie ma niczego pewnego. Możemy zakładać, że ktoś jest faworytem, ale trzeba to jeszcze udowodnić na boisku. Jeśli nie wygramy to nic nie mamy. Tutaj niczego nie dostajemy na papierze - podsumował wieloletni reprezentant Polski.

 

Całą rozmowę z Karolem Bieleckim zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!