EHF Euro 2016: Zwycięstwo Niemców. Słoweńcy jadą do domu

Piłka ręczna

W przedostatnim meczu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Niemcy pokonali Słowenię 25:21 i wywalczyli awans do drugiej fazy. Słoweńcy pożegnali się już z turniejem.

Przed tym  meczem niemieccy szczypiorniści mieli na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Z kolei reprezantacja Słowenii wciąż liczyła się w walce o 3 miejsce w grupie. Słoweńcy zgromadzili na swoim koncie punkt, wywalczony w zaciętym meczu z Hiszpanią i w przypadku wygranej z Niemcami, to oni zakwalifikowaliby się do fazy zasadzniczej.

Piękny Lopez u fryzjerki! Michał Szyba kontra nożyczki

Początek pierwszej połowy przebiegał po myśli Słoweńców (2:5), a kolejne minuty to wyrównana walka obu ekip (6:6, 8:8). Dopiero w końcówce tej części gry przewagę uzyskali reprezentanci Niemiec, którzy objęli prowadzenie 10:9 w 26. minucie meczu i nie oddali go do końca pierwszej połowy, którą wygrali 12:10.

Druga połowa to potwierdzenie wysokiej formy Niemców. Słoweńcy nie byli w stanie ich dogonić, popełniali błędy w ataku i z czasem  przewaga podopiecznych Dagura Sigurdssona powiększała się. Ostatecznie reprezentacja Niemiec zasłużenie wygrała 25:21. Wygrana Niemców dała awans tej drużynie, ale również ekipie Szwecji, która wieczorem zmierzy się z Hiszpanią.

Niemcy - Słowenia 25:21 (12:10)

Najwięcej bramek: Tobias Reichmann 5, Steffen Weinhold i Rune Dahmke po 4 (Niemcy); dla Słowenii: Vid Kavticnik 6, Dragan Gajic 3 (Słowenia).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!