EHF Euro 2016: Poznaliśmy wszystkich uczestników fazy zasadniczej!

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Poznaliśmy wszystkich uczestników fazy zasadniczej!
fot. PAP

Po pierwszych środowych meczach w grupach C i D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Polsce znani są już wszyscy uczestnicy drugiej fazy. Awans do grupy 2 wywalczyły Hiszpania, Niemcy, Szwecja, Dania, Rosja i Węgry. Odpadły Słowenia i Czarnogóra.

W pierwszym środowym meczu grupy C Niemcy pokonały we Wrocławiu Słowenię 25:21. Bez względu na wynik wieczornego spotkania Hiszpanii ze Szwecją wiadomo już, że w tej grupie ostatnie miejsce, oznaczające pożegnanie z turniejem, zajmie Słowenia (1 pkt).

 

Twitter o meczu Polska - Francja: Francuzi nie rozbili polskiego banku. Sorry, Kasy!

 

Podobna sytuacja jest w grupie D. Tam Rosja pokonała w Gdańsku Czarnogórę 28:21. Wieczorem Dania zmierzy się z Węgrami, ale już jest przesądzone, że na ostatnim miejscu uplasuje się Czarnogóra, która nie zdobyła żadnego punktu.

 

We wtorek zakończyła się rywalizacja w grupach A i B. W pierwszej z nich najlepsza okazała się Polska. Gospodarze wygrali wszystkie mecze. Oprócz z nich grupy A awansowały broniąca tytułu Francja i Macedonia (odpadła Serbia), a z grupy B - Norwegia, Chorwacja i Białoruś (odpadła Islandia).

 

Wymienione zespoły wystąpią teraz w grupie 1, z zaliczeniem wyników z ich udziałem z pierwszej fazy. To oznacza, że Polska ma już na koncie zwycięstwa nad Francją 31:25 oraz nad Macedonią 24:23.

 

Biało-czerwoni, którzy w dalszym ciągu występować będą w Krakowie, prowadzą w tabeli grupy 1 z czterema punktami, tyle samo ma druga Norwegia.

 

Po dwa najlepsze zespoły obu grup drugiej fazy awansują do półfinałów, które odbędą się 29 stycznia w Krakowie.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze