EHF Euro 2016: Rosja pewnie ograła Czarnogórę

Piłka ręczna

Rosja dominowała od początku i pewnie pokonała Czarnogórę 28:21. Dzięki temu zwycięstwu Sborna przypieczętowała awans do kolejnej rundy EHF Euro 2016. Czarnogórcy wracają do domu.

Obie drużyny nerwowo zaczęły to spotkanie. Pierwsza bramka padła dopiero w 3. minucie, a na listę strzelców wpisał się Timur Dibirow. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i już po kilkunastu sekundach Czarnogóra wyrównała, ale wynik oscylował wokół remisu jedynie w pierwszych minutach spotkania. Po kwadransie Rosja miała już pięć bramek przewagi (8:3) i nie dała się już dogonić. Po trzydziestu minutach gry różnica wynosiła już pięć bramek. Do przerwy podopieczni Dmitrija Torgowanowa prowadzili 14:9, a przewaga mogła być jeszcze wyższa, gdyż Rosjanie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Bielecki razy dziewięć! Świetny występ przeciwko Francji (WIDEO)

W drugiej połowie Rosjanie kontrolowali mecz, nie dając Czarnogórze zbyt wielu szans do zmniejszenia strat. Z czasem Czarnogórcy jakby pogodzili się z porażką i grali coraz słabiej.  Na pięć minut przed końcem przewaga Rosjan przekroczyła dziesięć bramek (26:15). Ostatecznie Rosjanie pewnie wygrali 28:21. Piłkarze ręczni Czarnogóry tą porażką pożegnali się z mistrzostwami Europy.

Rosja - Czarnogóra 28:21 (14:9)

Najwięcej bramek: Siergiej Szelmienko i Siergiej Gorbok po 5, Timur Dibirow 4 oraz Michaił Czipurin 3 (Rosja); Milos Vujovic i Vasko Savaljevic po 4 oraz Stefan Cavor, Mirko Radovic i Vladan Lipovina po 3 (Czarnogóra).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!