Gustavsson prawie jak Siódmiak! Pierwsze trafienie bramkarza na Euro! (WIDEO)

Piłka ręczna

W cieniu pierwszego od 22 lat zwycięstwa Polski nad Francją, Chorwacja rozgromiła (37:28) i zarazem wyeliminowała z turnieju Islandię. Choć zawodnicy z północy nie zostawili po sobie najlepszego wrażenia, jeden człowiek zasługuje na wyróżnienie. To bramkarz Bjorgvin Pall Gustavsson.

Dziesięć minut do końca spotkania. Islandia przegrywa już 22:32. Chorwatom nadal jednak mało - ruszyli pod bramkę Gustavssona całym zespołem. Na połowie rywala jest nawet golkiper Mirko Alilović. I nagle strata. Piłka trafia do Gustavssona, a ten w mgnieniu oka przerzuca całe boisko, ustalając wynik na 23:32. Bez dwóch zdań - trafienie turnieju.

EHF Euro 2016: Piąta drużyna Europy za burtą! Chorwacja upokorzyła Islandię!

Jeśli chodzi o walory artystyczne - kopia pamiętnej bramki Artura Siódmiaka z Norwegią. Jeśli o resztę - trafienie kompletnie bez znaczenia...  Obecny reporter Polsatu Sport rzucił przecież w ostatniej sekundzie, przesądził o zwycięstwie nad Norwegią (31:30), w końcu dał Polsce awans do półfinałów mistrzostw świata! A Gustavsson? Gustavsson zdobył po prostu ładną bramkę...

No dobrze, oddajmy mu - to pierwsze trafienie bramkarza na Euro 2016. Brawo! Ale co ciekawsze, Islandczyk próbował już kiedyś podobnej sztuki. W eliminacjach do polskiego turnieju, jego reprezentacja udała się do Izraela. Gustavsson rzucił wtedy identycznie, jak z Chorwacją, ale kapitalną paradą popisal się Oren Meirovich. Gorycz niepowodzenia zmazał jednak smak zwycięstwa - Islandia wygrała wtedy 34:24... Coś za coś.

Obie akcje obejrzycie w załączonych materiałach wideo.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!