Ponad 5,8 mln widzów oglądało mecz piłkarzy ręcznych Polska – Francja w Polsacie i Polsacie Sport

Piłka ręczna
Ponad 5,8 mln widzów oglądało mecz piłkarzy ręcznych Polska – Francja w Polsacie i Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
W natarciu Karol Bielecki.

Ponad 5,8 mln widzów oglądało w Polsacie i Polsacie Sport mecz Polska Francja podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Polacy w znakomitym stylu pokonali utytułowanych rywali 31:25 i do fazy zasadniczej turnieju awansowali z kompletem punktów. To kolejne spotkanie Polaków na Mistrzostwach Europy, które przyciągnęło przed telewizory ponad 5 milionów widzów.

W trakcie emisji spotkania Polska – Francja był z nami co trzeci widz oglądający w tym czasie telewizję. Średnio ponad 5,8 miliona kibiców, które oglądało mecz przełożyło się na wysokie udziały obu anten. Polsat i Polsat Sport zgromadziły w sumie 33,8% widowni w grupie 4+ i aż 38,5% w grupie 16-49.
Zwycięstwo nad Francją to pierwszy taki wyczyn naszych szczypiornistów od 22 lat. Francuzi to aktualni mistrzowie świata (2015) i Europy (2014), złoci medaliści igrzysk olimpijskich z Londynu (2012) i główni faworyci do zwycięstwa na turnieju rozgrywanym w Polsce.
        
Kolejne spotkania Polacy zagrają w rundzie zasadniczej, a ich rywalami będą kolejno: Norwegia (23.01), Białoruś (25.01) i Chorwacja (27.01). Wszystkie mecze w Polsacie i Polsacie Sport. Początek transmisji o godzinie 20.00.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze