Puchar Króla: Barcelona bliżej awansu do półfinału

Athletic Bilbao przegrał u siebie z Barceloną 1:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. Rewanż na Camp Nou odbędzie się 27 stycznia. Oba zespoły to finaliści poprzedniej edycji tych rozgrywek.

Barcelona i Athletic Bilbao są najbardziej utytułowanymi klubami w historii Pucharu Króla. Ekipa z Camp Nou zdobyła to trofeum 27 razy, m.in. w maju ubiegłego roku, natomiast Baskowie sięgnęli po puchar 23-krotnie. W środowym spotkaniu bramki dla Barcelony, grającej bez Lionela Messiego i zawieszonego Luisa Suareza, zdobyli Munir El Haddadi w 18. minucie oraz niedługo później Neymar. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 89. minucie trafieniem Aritza Aduriza.

Trio MSN na piatkę. Pogrom na Camp Nou

Oba zespoły w miniony weekend spotkały się w hiszpańskiej ekstraklasie. Wówczas Katalończycy, grający od czwartej minuty w przewadze, wygrali aż 6:0. W innym środowym ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii Celta Vigo zremisowała u siebie z Atletico Madryt 0:0.

W czwartek Valencia zmierzy się z Las Palmas, a Sevilla, której zawodnikiem jest Grzegorz Krychowiak, z jedynym w tej fazie klubem spoza ekstraklasy - drugoligowym Mirandes.

W rozgrywkach od kilku tygodni nie bierze udziału Real Madryt. Na początku grudnia "Królewscy" zostali wykluczeni za wystawienie nieuprawnionego do gry piłkarza w meczu 1/16 finału z Cadiz CF.