Analiza eksperta po meczu Polska - Francja (WIDEO)

Piłka ręczna

Karol Bielecki był nie do zatrzymania w meczu z Francją. Niemal każdy jego rzut rozrywał siatkę rywali. Świetnie grał także Sławomir Szmal, który dwoił się i troił w bramce. Na słowa uznania zasłużył także zabójczo skuteczny Kamil Syprzak. Na analizę meczu Polska - Francja zapraszają Was Paweł Noch i Przemysław Iwańczyk.

Początek spotkania ustawił wszystko. Polacy ruszyli na mistrzów świata, Europy i olimpijskich z taką furią, jakby od tego zależał ich awans do kolejnej rundy EHF Euro 2016. W bramce świetnie spisywał się Sławomir Szmal, wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, który obronił 40 procent strzałów rywali. Kapitalnie grała polska obrona, która wyrywała Francuzom piłkę i uruchamiała polski atak.

 

Fenomenalny Szmal zatrzymał Francję! Wszystkie obrony "Kasy" (WIDEO)

 

Zaskoczeni Francuzi nie potrafili znaleźć sposobu na agresywnych Polaków, zwłaszcza Karola Bieleckiego. Lewy rozgrywający reprezentacji Polski rzucił cztery z sześciu pierwszych bramek, a w sumie uzbierał ich aż dziewięć! W ataku wspomagał go Kamil Syprzak, który nie pomylił się ani razu, chociaż w bramce Francji stał najlepszy na świecie Thierry Omeyer. Syprzak rzucał sześć razy i zdobył sześć bramek.

 

Wreszcie przebudził się Przemysław Krajewski, który w poprzednich meczach był nieskuteczny, a teraz zdobył aż sześć goli, rzucając ze skutecznością na poziomie 75 proc. To były kluczowe postaci w pierwszym od 22 lat zwycięstwie Polski nad Francją. Nasz ekspert Paweł Noch - trener Zagłębia Lubin rozłożył akcje z fantastycznego meczu na czynniki pierwsze.

 

 

Cała analiza eksperta Polsatu Sport w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze