Ale to już było! Analiza ostatniego dnia fazy grupowej EHF Euro 2016

Piłka ręczna

Co zadecydowało o sukcesie Hiszpanów? Dlaczego Węgrzy awansowali z grupy mimo porażki? Kto zaskoczył pozytywnie, a kto zawiódł? Zobacz naszą analizę tego, co wydarzyło się ostatniego dnia fazy grupowej EHF Euro 2016.

W przedostatnim meczu grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Niemcy pokonali Słowenię 25:21 i wywalczyli awans do drugiej fazy. Z zawodami ostatecznie pożegnali się Słoweńcy. Hiszpanie natomiast po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyli Szwedów 24:22. Obie drużyny miały przed spotkaniem zapewniony awans do kolejnej fazy turnieju, walczyły jednak o zajęcie pierwszego miejsca w grupie C. Ostatecznie wygrali Hiszpanie.

 

TOP10 najlepszych zagrań pierwszej fazy Euro 2016! (WIDEO)

 

W przedostatnim meczu grupy D Rosja dominowała od początku i pewnie pokonała Czarnogórę 28:21. Dzięki temu zwycięstwu Sborna przypieczętowała awans do kolejnej rundy Euro 2016. Czarnogórcy wracają do domu. Duńczycy nie mieli problemów z pokonaniem Węgrów. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona zwyciężyli 30:22 i z kompletem zwycięstw awansowali do rundy zasadniczej. Pomimo wysokiej porażki, Węgrzy również awansowali dalej.

 

Analizą tego, co wydarzyło się ostatniego dnia fazy grupowej Euro 2016 zajął się trener Zagłębia Lubin Paweł Noch.

 

Całą analizę zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ

 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze