FaZe Clan jest Amerykańską organizacją e-sportową, która dotychczas słynęła z osiągnięć dywizji Call Of Duty. Od pewnego czasu można było usłyszeć plotki o tym, że priorytetowym celem amerykanów jest nabycie drużyny najbardziej popularnej obecnie na świecie gry - Counter-Strike: Global Offensive. Można było się domyślać, że o ile doniesienia te są prawdziwe, będzie to inwestycja w zespół klasowy, z absolutnej 'topki' światowej.

 

Dziś media e-sportowe na całym świecie obiegła informacja o transferze jednego z najbardziej znanych zespołów Counter-Strike: Global Offensive w ostatnich miesiącach właśnie do Amerykańskiej organizacji. Mowa o dotychczasowej formacji G2, na której czele stoi Mikail 'Maikelele' Bill. Trudno nie nazwać takiego posunięcia sensacją. Co ciekawe, kwota jaką Amerykanie musieli zapłacić za kontrakty zawodników wynosi podobno bagatela 1 000 000 dolarów. Nie jest to jednak wersja oficjalna.

 

Gracze będą mieli okazję zaprezentowania się publiczności pod banderą nowej organizacji już niebawem. Ekipa zakwalifikowała się bowiem jeszcze za czasów gry w G2 do turnieju DreamHack Lipsk 2016. Ten odbywać się będzie już od jutra. W zmaganiach udział weźmie osiem zespołów, a pula łączna pula nagród to aż 100 000 dolarów.

 

 

Lineup FaZe Clan:

 

  • Joakim "jkaem" Myrbostad
  • Håvard "rain" Nygaard
  • Ricardo "fox" Pacheco
  • Mikail "Maikelele" Bill
  • Philip "aizy" Aistrup