TOP10 najlepszych interwencji pierwszej fazy Euro 2016 (WIDEO)

Piłka ręczna

Obok efektownych zagrań zawodników z pola nie sposób nie wyróżnić również szalejących między słupkami bramkarzy. Kapitalne parady Sławomira Szmala, Thierry'ego Omeyera czy Nicklasa Landina pobudzały publiczność, a golkiperzy raz po raz ratowali swoje zespoły przed stratami bramek. Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najlepszych naszym zdaniem interwencji pierwszej fazy grupowej Euro 2016!

Zestawienie otwiera Sławomir Szmal, który w meczu przeciwko Macedonii powstrzymał na skrzydle bohatera naszych grupowych rywali, Dejana Manaskova. Macedończycy mieli zresztą więcej pecha: w spotkaniu decydującym o ich awansie do dalszej fazy swój dzień miał golkiper Serbii, Darko Stanić, który raz po raz powstrzymywał kolejnych zawodników. Dopiero fantastyczna końcówka zespołu z Bałkanów dała im awans rzutem na taśmę.

TOP10 najlepszych zagrań pierwszej fazy Euro 2016! (WIDEO)

Dwukrotnie w naszym zestawieniu - obok Szmala - znalazł się bramkarz Szwecji, Mattias Anderson. Doświadczony zawodnik Trzech Koron popisał się dwiema znakomitymi paradami - co ciekawe - dwukrotnie na Alexie Dujszebajewie. Pierwszy strzał nadszedł z dystansu, zaś obrona nr 2 to już kapitalny instynkt przy błyskawicznym kontrataku i sytuacji stuprocentowej.

Swoim kunsztem popisywali się Niemiec Andreas Wolff, Francuz Thierry Omeyer, Białorusin Viacheslau Saldatsenka czy Duńczyk Nicklas Landin, jednak pierwsze pozycje zarezerwowane były dla najważniejszych obron: reprezentant Islandii Bjorgvin Gustavsson, który wybronił ostatni rzut meczu z Norwegią przy stanie 26:25 oraz - z polskiego punktu widzenia - rzuty karne Sławomira Szmala! Rzut Lazarova obroniony był w niezwykle efektowny sposób, zaś powstrzymanie Ivana Nikcevicia z Serbią dało nam zwycięstwo w pierwszym, arcyważnym spotkaniu turnieju.

TOP10 najlepszych parad pierwszej fazy EHF Euro 2016 w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Hubert Chmielewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze