Tour de San Luis: Koning wygrał trzeci etap i został liderem

Peter Koning (Drapac) wygrał po samotnym finiszu w La Punta w Argentynie trzeci etap i objął prowadzenie w wyścigu Tour de San Luis. Holenderski kolarz w klasyfikacji generalnej o sześc sekund wyprzedza Kolumbijczyka Fernando Gavirię (Etixx-Quick Step).

Koning zasadniczą grupę wyprzedził o 1.37 min. Drugi był Gaviria, a trzeci Amerykanin Travis McCabe (Holowesko-Citadel). Czwarte miejsce zajął mistrz świata Słowak Peter Sagan (Tinkoff).

Rafał Majka rozpoczyna sezon w Argentynie

Z Polaków najwyżej - na 40. miejscu - sklasyfikowany został Paweł Poljański (Tinkoff), który od zwycięzcy był wolniejszy o 2.16. Taka samą stratę miał jego kolegę z drużyny i 53. na mecie Rafał Majka. W końcu stawki przyjechali Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) i Maciej Bodnar (Tinkoff) - obaj 12.07 straty.

Po trzech odcinkach w "generalce" z biało-czerwonych najwyżej są Majka i Poljański; odpowiednio 18. i 19. lokata. Od lidera dzieli ich 1.24. Siedmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w San Luis, stolicy prowincji o tej samej nazwie.