DH Lipsk: Astralis drugim półfinalistą!

E-sport
DH Lipsk: Astralis drugim półfinalistą!

W meczu drabinki wygranych grupy B do rywalizacji stanęły Astralis oraz Mousesports, które wcześniej niespodziewanie pokonało polskie Virtus.pro. Cały mecz wymagał dogrywki i ostatecznie zakończył się wynikiem 22-19 dla Duńczyków. Tym samym Device i spółka zostali drugim półfinalistą turnieju w Lipsku.

Mecz odbywał się na lokacji de_mirage, a więc jednej z najbardziej popularnych i lubianych map wśród społeczności e-sportowej. Po stronie atakującej rozpoczęli zawodnicy Mousesports. Szybki atak na bombsite B przyniósł Niemcom wkrótce przewagę liczebną i nie mieli już później problemu z rozstrzygnięciem pistoletówki na swoją korzyść. Ich przewaga utrzymywała się przez kolejne rundy. Dopiero przy wyniku 3-0 przełamali się Duńczycy, którzy od samego początku stawiani byli w roli faworyta meczu. Wkrótce było już 3-3. Od tego momentu Mousesports zdobywało jedynie pojedynecze rundy. Astralis z kolei panowało niepodzielnie aż do końca pierwszej odsłony. Duński zespół wygrał 10-5, a wyjątkowo dobrze zaprezentował się Cajunb, który mógł pochwalić się k/d ratio w wymiarze 1,79.

 

Po zmianie stron NiKo i spółka dobrze przewidzieli ruch swoich rywali, a co za tym idzie pokryli dokładnie bombsite A. Terroryści pewnie wkroczyli pochylnią nie spodziewając się, że za chwilę napotkają niemiecką twierdzę. Jak się okazało, nie zdołali jej przeforsować i druga pistoletówka trafiła na konto Myszy, które zaczęły odrabiać straty. Niebawem na tablicy wyników widniało już 10-10. Mało kto spodziewał się chyba takiego obrotu spraw. Dalszy przebieg meczu to obustronna wymiana ciosów. Jedni i drudzy szli niemal łeb w łeb. W końcu przewagę osiągnęli niespodziewanie Mousesports. Na dodatek udało im się zagarnąć piętnasta rundę gwarantującą remis. Kluczowa okazała się ostatnia runda.

Niedługo potem wiadomo było już, że potrzebna będzie dogrywka. W tej dopiero druga tura przesądziła o zwycięzcy, a zostało nim Astralis. Zakończony wynikiem 22-19 mecz był dotychczas najdłużej rozgrywanym w turnieju. DUński zespół jest kolejnym, drugim półfinalistą DreamHack Open Leipzig 2016, tuż obok Natus Vincere.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze