Kolejny piłkarz Wigier Suwałki w Ruchu Chorzów

Piłka nożna
Kolejny piłkarz Wigier Suwałki w Ruchu Chorzów
fot.Cyfrasport

Łukasz Moneta jest drugim zawodnikiem Wigier Suwałki, który w tym okienku transferowym trafił do Ruchu Chorzów. 21-letni pomocnik podobnie jak Łukasz Hanzel podpisał w piątek kontrakt z Niebieskimi. Moneta związał się z chorzowskim klubem trzyletnią umową.

Zawodnik pochodzi z Raciborza. Zaczynał przygodę z piłką w tamtejszych klubach LKS Brzezie i Unii. W 2013 pozyskała go Legia Warszawa. W stołecznych barwach zagrał dwa razy w ekstraklasie. Ostatnio przez rok grał w pierwszoligowych Wigrach Suwałki.

 

Hanzel nowym piłkarzem Ruchu Chorzów

 

Kontrakt z Ruchem to dla mnie krok do przodu po roku spędzonym w I lidze. Mam nadzieję, że wykorzystam swoją szansę i będę grał w ekstraklasie. Chcę się jak najszybciej wkomponować w drużynę i czekam na swoją szansę - powiedział pomocnik cytowany przez oficjalną stronę "Niebieskich".

 

Również w piątek chorzowianie zatrudnili innego gracza linii środkowej, też ostatnio grającego w Wigrach, i też Łukasza - 29-letniego Hanzela. To pierwsze zimowe "nabytki" Ruchu. W styczniu klub sprzedał do angielskiego Liverpoolu 17-letniego bramkarza Kamila Grabarę, który nie zdążył zagrać w polskiej ekstraklasie, ale jego transfer był najwyższy w historii śląskiego klubu.

 

Chorzowianie w niedzielę rozpoczną zgrupowanie na Cyprze.

A.J., PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze