Bielecki najlepszy wśród Polaków. Wszystkie dziesięć trafień (WIDEO)

Piłka ręczna

To na pewno nie są wymarzone urodziny dla kończącego 34 lata Karola Bieleckiego. Choć zdobył aż 10 bramek - o jedną więcej niż z Francją - choć z 24 trafieniami został wiceliderem klasyfikacji rzucających (pierwszy Siarhiej Rutenka ma 25 bramek) i mimo że grał naprawdę wielki handball, Polska przegrała z Norwegią 28:30... Cóż, nie zawsze wszystko nam wychodzi. My dla Karola mamy jednak pamiątkę.

W załączonym materiale wideo obejrzysz wszystkie jego 10 bramek. Zawodnik Vive Tauronu Kielce podzielił siły równomiernie - pięć z nich rzucił w pierwszej, pięć w drugiej połowie. Cztery trafienia były efektem rzutów karnych. Podsumowując: Karol Bielecki zdobył 10 bramek na 15 prób. Skuteczność: 67-procentowa. W klasyfikacji generalnej Polak ma 24 trafienia na 38 rzutów, co daje skuteczność rzędu 63 procent... Indywidualnie - klasa.

 

Dzieci śpiewają "sto lat" dla Karola Bieleckiego! (WIDEO)

Na uwagę zasługują szczególnie cztery trafienia: pierwsze (2. min), czwarte (23. min), ósme (50. min) oraz ostatnie (56. min). We wszystkich tych akcjach widzimy typowego Karola Bieleckiego. Nabieg z lewego skrzydła, dystans, no i oczywiście niesamowita siła. Wielu już próbowało go naśladować, w niedzielę Węgier Richard Bodo (zobacz TUTAJ), ale Bielecki jest tylko jeden. I gra dla Polski.

 

MVP meczu został jednak Norweg - Espen Lie Hansen, zdobywca ośmiu bramek.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze