EHF Euro 2016: Norweskie media mile zaskoczone postawą swej drużyny

Piłka ręczna

Norweskie media z zaskoczeniem obserwowały postawę swoich piłkarzy ręcznych w meczu drugiej fazy ME z Polską. W ”piekielnym krzyku publiczności” nie stracili głowy w walce z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem. Zwycięstwo 30:28 uznane zostało za sensacyjne.

"Nasi zawodnicy byli na początku meczu wyraźnie stremowani atmosferą panująca w hali i spięci przegrywali 2:5. Później jednak wzięli się za siebie i zaczęli kontrolować grę, tak jakby zapomnieli o tym, w jakim miejscu grają” - ocenił kanał telewizji NRK.

 

Twitter po meczu Polska - Norwegia: Siatkarze w drodze po złoto też przegrali jeden mecz

 

Komentatorzy kanału TV3, transmitującego mecz, ocenili, że wygrana jest tak sensacyjna jakby było to zwycięskie futbolowe spotkanie z ... Brazylią. "Przecież Polska to gigant, który wygrał z Francją aż pięcioma bramkami. Takich mistrzostw Europy nie byliśmy sobie w stanie nawet wymarzyć jeszcze przed tygodniem" - podkreślali.

 

”Nieprawdopodobny sukces. Wygrać w hali, w której 16 tysięcy ludzi śpiewa hymn narodowy z całych sił wielkim chórem bez orkiestry, wydawało się niemożliwe, lecz stało się prawdziwe” - napisał dziennik ”Verdens Gang”.

 

”Dagbladet” w pierwszym komentarzu zauważył, że: ”Norwegia wyraźnie zaszokowała gospodarzy i płynie dalej na wielkiej fali w kierunku nieśmiało wymarzonego półfinału”.

 

”Widać, że nasi zawodnicy w ogóle nie przejmują się z kim i gdzie grają, tylko robią swoje. W sobotę dali nam prawdziwy show. To był rewanż za mecz podczas mistrzostw świata w 2009 roku, kiedy Polacy strzelili nam zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie meczu” - napisał dziennik ”Aftenposten”.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze